صفحه اصلی » استان اصفهان » محوطه اطراف منارجنبان احیا می‌شود

شهردار منطقه 9 شهرداری اصفهان:

محوطه اطراف منارجنبان احیا می‌شود

شهردار منطقه 9 شهرداری اصفهان با بیان اینکه محوطه اطراف منارجنبان احیا می‌شود، گفت: منارجنبان از سمت غرب شهر یکی از ورودی‌های شهر اصفهان محسوب می‌شود و از لحاظ گردشگری مکانی بسیار حائز اهمیت است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، عبدالرسول امامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده توسط شهرداری منطقه 9 و در جلسات متعددی که از سال 1389 با حضور ارگان‌های مختلف از جمله میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اوقاف، آموزش و پرورش، معاونت معماری و شهرسازی تشکیل شد، 18 هزار و 650 مترمربع از اطراف محوطه تاریخی منارجنبان با هزینه‌ای بالغ بر 80 میلیارد ریال آزادسازی شد که از این مقدار 2 هزار و 550 مترمربع آن به احداث مجموعه فرهنگی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: که در این مجموعه مراکز تجاری و رستوران احداث خواهد شد تا مکانی در خور بنای تاریخی منارجنبان برای آسایش مسافران باشد.

شهردار منطقه 9 شهرداری اصفهان افزود: با توجه به این که 60 درصد مادی‌های شهر اصفهان در منطقه 9 واقع شده، شهرداری این منطقه اقداماتی اساسی در راستای ساماندهی مادی‌ها انجام داد که از آن جمله می‌توان به ساماندهی و احیایی مادی‌های جزوکان، رهنان، سهم، قمیش، کارلادان که در مجموع به طول 35هزار و 913 متر است اشاره کرد که باهزینه‌ای بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرایی شد.

وی در ادامه افزود: دیوار چینی، لوله کشی، احیای فضای سبز و لایروبی مادی‌های مهدیه لنبان سهم قمیش کارلادان رهنان جروکان نیز عملیاتی شده است.

امامی تصریح کرد: از سال گذشته عملیات احیای نهرهای فرعی آغاز شده که در این مدت عملیات خاکبرداری و کاشت درخت در آنها به اتمام رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + دو =