صفحه اصلی » اجتماعی » گونه های جانوری در مناطق حفاظت شده اردستان 20 درصد افزایش یافت

گونه های جانوری در مناطق حفاظت شده اردستان 20 درصد افزایش یافت

رییس اداره حفاظت محیط زیست اردستان از افزایش 20 درصدی گونه های جانوری در مناطق حفاظت شده این شهرستان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از ایرنا: ˈپرویز پاک زادˈ روز دوشنبه افزود: طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال جاری در منطقه حفاظت شده ˈکهیازˈ اردستان 800 راس قوچ و میش وحشی،360 راس کل و بز و همچنین 180 راس آهو توسط کارشناسان محیط طبیعی و محیط بان سرشماری شدند که نسبت به سرشماری سال گذشته 20 درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: زیستگاه با ارزش کهیاز با وسعت یکصد هزار هکتار در منطقه ˈسفلیˈ اردستان دارای کوه های سخت و تپه ماهور با پوشش گیاهی مناسب و چشمه های فراوان آب شیرین زیستگاه کل، بز، قوچ و میش وحشی است.

به گفته وی، در دشت های شمال این منطقه نیز آهو وگونه با ارزش حمایت شده هو بره و پرندگان ارزشمندی مانند عقاب طلایی، زاغ بور، کبک و تیهو وجود دارند.

پاکزاد با اشاره به منطقه شکار ممنوع ˈخاروˈ با وسعت 120 هزار هکتار خاطر نشان کرد: این زیستگاه در شمال این شهرستان و هم مرز با پارک ملی کویر واقع شده که هیچ گونه مستثنیاتی در آن وجود ندارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اردستان گفت: این منطقه با طبیعت بکر و دست نخورده، زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در استان اصفهان محسوب می شود و در آن جانوارانی از قبیل قوچ، میش وحشی، کل و بز وگونه های حمایت شده دیگر مانند جبیر زندگی می کنند و بلحاظ تنوع زیستی، از جمعیت بیشتری نسبت به منطقه حفاظت شده کهیاز برخوردار است.

وسعت شهرستان که در فاصله 120 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد، 12 هزار و 591 کیلومتر مربع است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − 4 =