صفحه اصلی » استان اصفهان » حضور صفار هرندی در جمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

حضور صفار هرندی در جمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش صاحب نیوز ،محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزیر سابق دولت نهم در دومین جلسه از سلسله جلسات طرح هشتمین سراج که از طرف جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شده بود حضور یافت.موضوع جلسه معیارانتخاب اصلح برای انتخابات ریا

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

وی با طرح سوالی پیرامون احتمال وقوع فتنه در انتخابات آتی سخنان خود را این گونه آغاز کرد که آیا در انتخابات سال 92 اصولا فتنه ای دیگر مانند سال 88 رقم خواهد خورد یا نه؟ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال به بازخوانی دشمنی آمریکا با ایران پرداخت و خاطر نشان شد آنچه در فتنه ی سال 88 رقم خورد محصول کینه ی دشمنان ایران و اسلام بود.وی در ادامه اشاره کرد در راس همه ی این دشمنی ها ایالت متحده و به دنبال آن ها عناصر سلطنت طلب و ضدانقلاب و منافقین قرار دارند.


صفار هرندی در ادامه افزود برای بررسی وقوع مجدد فتنه در ایران باید با این سوال پاسخ دهیم که آیا انگیزه ی دشمن برای بر هم زدن فضای داخل کشور و ایجاد فتنه کاهش پیدا کرده است یا نه؟
وی در پاسخ به سوال مطرح شده اظهار داشت به دلایلی ممکن است انگیزه ی دشمن برای ایجاد فتنه ای دوباره علیه جمهوری اسلامی ایران افزایش پیدا کرده باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح سخنان خود مصادیقی را نیز عنوان کرد.وی در ادامه گفت: از نگاه آمریکا سقوط دولت های دیکتاتوری منطقه و خراب شدن سیاست های آمریکا در قضیه اشغال عراق و افغانستان گناهی است که از جانب جمهوری اسلامی ایران سر زده است.وقایعی نظیر به زیر کشیده شدن پهپاد آمریکایی در خاک ایران توسط نیروهای داخلی و حوادث فلسطین و لبنان و شکسته شدن عظمت نیروهای اسرائیلی توسط حزب الله لبنان به وسیله ی هواپیمای بدون سرنشین ایران نیز از مواردی است که بر عصبانیت دولت آمریکا از ایران افزوده است.
صفار هرندی در ادامه یادآور شد تحریم های یک جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران کارآیی کافی برای براندازی نظام را نداشته و سیاستمداران آمریکایی می دانند که گزینه هایی نظیر تهدید نظامی و تحریم علیه ملت ایران دیگر جواب گو نیست بنابراین احتمال وقوع جنگ نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران بسیار ناچیز است.
وی ادامه داد البته ممکن است به دلایلی دشمن فرصت ایجاد فتنه در داخل را پیدا نکند. تجربه فتنه 88 برای نظام و واکسینه شدن کشور در مقابل فتنه و رصد دستگاه های امنیتی برای جلوگیری از ایجاد آشوب در کشور از مواردی بود که صفار هرندی از آن ها به عنوان عوامل دفع کننده فتنه یاد کرد.او خاطر نشان شد آرایش جریان اصلاح طلب به عنوان یکی از پایه های سیاسی کشور تا حدودی می تواند از بروز هر گونه التهاب و آشوب در کشور جلوگیری کند.


در ادامه جلسه تعدادی از دانشجویان سوالاتی در قالب تریبون آزاد مطرح کردند.وزیر سابق دولت نهم در پاسخ به سوالی مبنی بر روند پیشرفت های دولت های پس از انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد که به نظر بنده به طور کلی تمامی دولت های روی کار آمده تاکنون را به طور مطلق نمی توان خوب یا بد ارزیابی کرد ولی در یک نگاه برآیند پیشرفت های حاصله از جمله دستاوردهای علمی کشور خوب بوده است.   
صفارهرندی در پاسخ به سوالی در رابطه با شاخصه های فردی رئیس جمهور آینده کشور به این نکته نیز اشاره کرد که پرداختن به حاشیه به جای متن ,خودبینی و تک روی از جمله مسائلی است که شخص رئیس جمهور منتخب مردم نباید آن ها را داشته باشد.وی این نکته را نیز افزود که افرادی که ظرفیت شکست را ندارند نباید وارد بازی انتخابات شوند.
 وی در پاسخ به سوالی پیرامون زینتی بودن آرای مردم در انتخابات این نکته را متذکر شد که در تمامی انتخابات های پس از انقلاب اسلامی هیچ گاه آرای مردم زینتی قلمداد نشده است و هر کس به اندازه ی همان انتخابی که انجام داده است در سرنوشت کشور سهیم بوده است.وی ادامه داد با توجه به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و انتخابات شوراها وبا نگاهی به نظرسنجی ها می توان حضور حدود 70 درصدی مردم را پای صندوق های اخذ رای پیش بینی کرد.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا گفتمان احمدی نژاد در سال 84 ادامه پیدا کرد یا نه ؟خاطر نشان شد که دولت احمدی نژاد در گذشت زمان در برخی مواقع از مواضع گفتمان امام و انقلاب عقب نشینی کرده است به طوری که وجود جریان انحرافی در دولت باعث کاهش تمایلات مردمی به سمت دولت احمدی نژاد شده است.البته این نکته را نیز یادآور شد که احمدی نژاد مولود گفتمان امام و انقلاب است و این که گفتمان احمدی نژاد در سال 84 گفتمانی اختراعی نبوده و منشا آن جای دیگری بوده است.
وی در ادامه ی بحث پیرامون دغدغه مردم برای انتخاب رئیس جمهور, به انتخابات دولت هفتم اشاره کرد و یادآور شد علت روی کار آمدن خاتمی در سال 76 دلچسب بودن افکار خاتمی در عامه ی مردم برای تغییر وضع معیشتی به دلیل عقبه ی مشکلات اقتصادی مردم بود در صورتی که در باطن خاتمی چنین مقصودی نداشت و بیشتر به فکر توسعه ی سیاسی کشور بود.صفار هرندی در ادامه ی سخنان خود این نکته را نیز یادآور شد که با توجه به سیاق نظرسنجی های صورت گرفته می توان دریافت که بیشترین نگرانی حال حاضر مردم در حوزه ی معیشتی و مسائل اقتصادی است و در مرحله بعد عمده ی دغدغه مردم پیشرفت کشور می باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود گریزی هم به مسائل اخیر مجلس و دولت زد.وی خاطر نشان شد اطاعت از اوامرات رهبر معظم انقلاب پیرامون وقایع اخیر بر همگان لازم است و کسانی هم که به دنبال پایان نیافتن دولت هستند قطعا در مسیر درستی قرار ندارند.
 

دیدگاه‌ها

  1. روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد گفته :

    هم اندیشی دانشجویی باموضوع بررسی مسائل روز همراه با تریبون آزاد باحضور دکتر محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالن همایش شهید میردامادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار شد
    در این نشست 2 ساعته تعداد زیادی از دانشجویان دختر و پسر حضور پیدا کردند، پس از سخنرانی دکتر صفار هرندی پیرامون انرژی هسته ای و مذاکرات اخیر ژنو، تعدادی از دانشجویان پس از ثبت نام پشت تریبون آزاد جلسه حاضر و سوالاتی درباره اتفاقات اخیر ، گزارش 100 روزه دولت، عملکرد دولت نهم و دهم، توافقنامه مذاکرات ، فتنه 88 و… پرسیده شد.
    این برنامه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × دو =