صفحه اصلی » استان اصفهان » بنیان فرهنگ اصفهان مستحکم است

بنیان فرهنگ اصفهان مستحکم است

اسماعیلی: استان اصفهان در قیاس با سایر استان ها با برنامه‌ریزی مناسب و مدیریت فرهنگی در شاخص های فرهنگی برتر و نمونه است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از موج، محمد مهدی اسماعیلی در جلسه کارگروه اجتماعی که با حضور کارشناسان این حوزه بمنظور بررسی راهکارهای مقابله با ناهنجاری های فرهنگی در استانداری اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: شاخص های فرهنگی استان اصفهان به واسطه فاکتورهای مهمی از جمله منابع انسانی قوی، تاریخ غنی، تدین مردم، برنامه‌ریزی و مدیریت فرهنگی در مقایسه با سایر استان ها در رده بالایی قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری اصفهان افزود: با این وجود با نقطه مطلوب فاصله هایی هست که بدنبال کم نمودن آن و رسیدن به نقطه در خور شأن و جایگاه فرهنگی- تاریخی اصفهان هستیم.
وی با اشاره به فرمایش رهبر عزیز انقلاب که قرار نیست بگوییم اگر کار مقابله ای و برخورد فیزیکی فایده ای ندارد، از آن صرف نظر می کنیم، یادآور شد: در عین حال که بر مباحث فرهنگی تأکید داریم، بحث مقابله با ناهنجاری ها نیز باید در جای خود اتفاق بیفتد.

اسماعیلی با تأکید بر این که در حوزه مسائل فرهنگی نیازمند راهکارهای اساسی و مهم هستیم، افزود: قطع دسترسی از مشروبات الکلی و ماهواره می‌تواند به عنوان یک راهکار فرصت ساز جهت آگاهسازی و ارتقای توانمندی های جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: در عین حال توقع زود به نتیجه رسیدن فعالیت ها و اقدامات انجام شده درست نیست و مسئله‌ای است که مقام معظم رهبری بارها با تعابیر مدیریت جامعه فرهنگی و مهندسی فرهنگی به آن اشاره نموده‌اند.

معاون سیاسی استانداری اصفهان همچنین بیان کرد: کار فرهنگی در دستور کار کارگروه اجتماعی قرار دارد و با استراتژی‌ها و راهبردهایی که تدوین شده است در کنار مقابله فیزیکی و همگام و همراه با آن در پیشبرد امور قطعا مؤثر واقع خواهد شد.

محمد مهدی اسماعیلی، بنیان فرهنگی اصفهان را مستحکم دانست و مباحث خانواده محوری، سبک زندگی، تدوین سند آمایش فرهنگی استان، آموزش های همگانی و بسیج سلامت در استان را از جمله مجموعه فعالیت های فرهنگی این استان عنوان کرد.

وی با اشاره به این که در سند آمایش فرهنگی بخش عمده ای از معضلات در میان مدت حل خواهد شد، با توجه به موضوع جلسه اظهار داشت: مصرف مشروبات الکلی و مبحث رواج و استفاده از ماهواره و اینترنت، آلارم و اخطاری است که باید با آگاه سازی جامعه با آن مقابله نمود.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری پیشنهاد داد: رسانه به همراه آموزش و پرورش و دیگر نهادهای مرتبط کمیته‌ای تخصصی جهت بررسی مصرف و مقابله با مشروبات الکلی تشکیل دهند و نتایج آن را در قالب راهکارهای عملیاتی قابل اجرا طی 15 روز آینده جهت تصویب و اجرا ارائه نمایند.

وی همچنین عنوان کرد: ماهواره در حال حاضر خطر بالفعلی را جلوی چشم ما قرار داده است که باید به وسیله ارتقای سواد رسانه ای افراد از این خطر جلوگیری نماییم.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه فرهنگ غنی ایران پذیرای بسیاری از مسائل که در جوامع غربی وجود دارد نیست، افزود: دست اندکاران شبکه های ماهواره ای به این موضوع کاملا واقف اند و از همین رو به طور غیر مستقیم با فرهنگ ما مقابله می کنند.

وی با اشاره به اینک ه جامعه ای که واکسینه شده باشد در مقابل تهاجم مقاومت خواهد کرد، ادامه داد: باید تولیدات فرهنگی فراخور دین و فرهنگ خود داشته باشیم و با ارائه محصولات فاخر فرهنگی متناسب با شرایط ایران اسلامی به جامعه و خصوصا جوانان قدرت انتخاب دهیم.

وی در پایان توجه به فضاهای فرهنگی و مهیا نمودن ابزار و تولیدات مناسب در این زمینه را بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: در صورتی که فضا مهیا نباشد، ذائقه هنر پسند جوان ما به سمت موارد دیگر گرایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 5 =