صفحه اصلی » استان اصفهان » جهاد امروز، جهاد اقتصادی است

جهاد امروز، جهاد اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: جهاد سال‌های دفاع مقدس نظامی بود، اما جهاد امروز اقتصادی است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از موج، غلامعلی قادری عنوان کرد: امروز کارگران در سنگر کار و تولید نقش تعیین کننده ای را ایفا می کنند و باوجود شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی با تعهد و تلاش و انجام کار جهادی در کاهش تاثیرات تحریم ها و عملیاتی کردن مفهوم اقتصاد مقاومتی، نقش بارزی را ایفا می کنند.
وی افزود: نقش این قشر در ارتقای کیفیت محصولات، کاهش وابستگی به خارج و کاهش قیمت تمام شده محصولات در استفاده آنها از کالاهای تولیدی داخلی بسیارمهم و تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد: امروز باید مواردی مانند فرهنگ کار و تلاش، وجدان کاری، الگوی مصرف، عدم اسراف و تبذیر و استفاده های حداکثری از ظرفیت های داخلی مدنظر قرار گیرد. همان طور که شهدا بین شهادت و سازش کردن، شهادت را انتخاب کردند، ما نیز امروز بین تلاش و سازش کردن، کار و تلاش را برمی گزینیم.
قادری با اشاه به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اظهار داشت: از 23 هزار شهید استان اصفهان در دوران جنگ تحمیلی، شش هزار و 350 شهید را استان از این قشر زحمتکش تقدیم انقلاب اسلامی کرد که معادل بیش از 25 درصد شهدای کارگری در کشور است.
وی با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای کارگر کشور در اصفهان اضافه کرد: مسیرهای هر کدام از شهدای کارگر الهام بخش بوده و بیان آن برای کارگران موتور محرک برای کار مفیدتر و ثمربخش تر است.
به گفته وی، فرهنگ شهدا، تجلی دفاع و پیروی از ولایت، کوشش خستگی ناپذیری، توکل و صبر، نترسیدن از دشمن، مبارزه با رفاه طلبی، فاصله گرفتن از تجملات و کار و تلاش است که باید به آن ها عمل کنیم.
وی اضافه کرد: در واقع این مولفه ها وجه مشترک جبهه دیروز و امروزند که اگر ما آن ها را رعایت کنیم در حال جهاد خواهیم بود و کنگره شهدای کارگر یک شروع است برای رصد کردن کلیه مسایل فرهنگی جامعه کار و تولید و تعاونگری و یادوراه های شهدای کارگر در واحدهای تولید دنبال خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در مقابل تهدیدهای دشمنان نجات بخش بوده و ملت ایران نباید از این نعمت بزرگ و الهی غافل شوند و حل مشکلات اقتصادی امروز در کشور کمتر از مجاهدت در میدان جنگ نیست.
وی گفت: امروز با کار و تلاش و خوداتکایی اقتصادی می توانیم کشورمان را از شیطنت های نظام استکباری در امان نگه داریم و شایسته ترین تدبیر، تدبیر تولید بیشتر، کار و خدمت رسانی شبانه روزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 3 =