DSCN6211
۰۰:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۸

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان در مراسم تودیع خود:

من وظیفه داشتم از حیثیت زنان دفاع کنم/ فکر می کردند شش ماهه از دانشگاه بروم

شهلا روز بهانی در آیین تودیع خود گفت: در اولین جلسه استقبال از بنده به عنوان یک رییس جدید الانتصاب رسماً با بانک بلند گفتند که «مگر قحط الرجال بود که یک زن به عنوان رییس دانشگاه انتخاب شود» و حتی برخی ها به همدیگر وعده و قول دادند که تا شش ما دیگر من بار و بندیل خود را جمع کرده و از دانشگاه آزاد خواهم رفت.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از «پلنا»، آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان با حضور مسئولین شهرستان و استانی ظهر دوشنبه در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

شهلا روزبهانی که به عنوان اولین رییس زن در سیستم دانشگاه آزاد شش سال قبل آغاز فعالیت کرده بود در مراسم تودیع خود گفت: خداوند را ممنون و شکر گزارم که در این مقطع از زمان توفیق به بنده داد تا از زیر بار سنگین این مسئولیت کنار بروم؛ البته ظاهراً رسم است که مسئولین در مراسم تودیع خود به ارائه گزارش بپردازند ولی من چون سابقه نداشتم گزارشی نیز آماده نکرده ام ولی آنچه مهم است این است که گزارش عمل تک تک ما در دفتر الهی ثبت و در روز قیامت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: حرف های گفتنی زیاد است و من قول داده ام که اگر فرصت تنفسی به من داده شد در آینده نزدیک کتابی خواهم نوشت و هر آنچه که در این چندسال در دانشگاه آزاد بر سر من آمد را برای شما خواهم گفت و قطعا همه شما از آن استفاده و بهره خواهید برد.

روزبهانی ادامه داد: خدا را شاکرم که توفیق خدمت رسانی به من داد اما بنده هر روز از منزل خارج می شدم آن روز را به عنوان آخرین روز مسئولیت خود تلقی می کردم و هر روز نیز از دفتر خود خارج می شدم همواره به این فکر بودم که امروز آخرین روز بنده در این مسئولیت است و بنابرین کاری را برای فردا نمی گذاشتم که باری از من برای دیگری باشد.

رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان در ادامه اظهار کرد: اولین باری که دکتر مظاهری جسارت به خرج داد و با حمایت حجت الاسلام والمسلمین میردامادی پیشنهاد ریاست بنده به عنوان اولین رییس زن در سیستم دانشگاه آزاد را به دکتر جاسبی رییس وقت دانشگاه آزاد دادند هجمه های فراوانی شد که گفتن آنها فقط ذهن را مغشوش می کند.

وی با اشاره به روزهای نخستین کاری اش در دانشگاه آزاد فلاورجان یادآور شد: بنده یادم نخواهد رفت که در اولین جلسه استقبال از بنده به عنوان یک رییس جدید الانتصاب رسماً با بانک بلند گفتند که «مگر قحط الرجال بود که یک زن به عنوان رییس دانشگاه انتخاب شود» و حتی برخی ها به همدیگر وعده و قول دادند که تا شش ما دیگر من بار و بندیل خود را جمع کرده و از دانشگاه آزاد خواهم رفت اما رسالتی که بر دوش بنده بود فراتر از وظایف فردی بود.

اولین رییس خانم در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: من به عنوان یک زن وظیفه داشتم از حیثیت همه بانوان جامعه دفاع کنم و اگر شش سال رنج و زحمت و خورد شدن استخوان های خود را تحمل کردم خدا شاهد بود که فقط به این نیت بود که نگذارم برچسب ناتوانی به زن ها زده شود و خدا را شاکرم که با توجه به تلاش من امروز سیستم دانشگاه آزاد در کشور مجاب شده است که روسای زن در دانشگاه آزاد را از یک نفر به ۵ نفر افزایش دهد و فکر می کنم بهترین یادگاری برای من همین باشد که ثابت کردم خانم ها نیز می توانند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان خانواده من بوده و هست افزود: بهترین ایام عمر من در کنار همکارانم بودکه به عنوان خانواده من بودند و همه هدف ما این بود که با همدلی قدمی برای پیشرفت دانشگاه برداریم و خوشحالم که خانواده خوب و همدلی داشتم که من را در این مسئولیت کمک کردند هرچند که برخی اوقات در یک خانواده گهگاهی فرزندان ناخلفی پیدا می شوند که حیثیت آن خانواده را بر باد می دهند اما اعضای خانواده به خوبی میدانند که باید همدیگر را تحمل کنند.