صفحه اصلی » سیاسی » مستندات جدید از کارویژه غیررسانه‌ای شبکه عملیات روانی غرب/ فرار ۴ احضارشده

بیانیه شماره ۳ وزارت اطلاعات

مستندات جدید از کارویژه غیررسانه‌ای شبکه عملیات روانی غرب/ فرار ۴ احضارشده

وزارت اطلاعات از آزادی سه تن از متهمین ارتباط با شبکه عملیات روانی سازمان جاسوسی انگلیس و متواری شدن چهار نفر از احضارشدگان به دستگاه امنیتی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز به نقل ازسایت، وزارت اطلاعات امروز (سه‌شنبه) با صدور اطلاعیه‌ای جزئیات جدیدی از بازداشت و احضار تعدادی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران مرتبط با رسانه بیگانه (BBC) را تشریح کرد.
 
وزارت اطلاعات پیش از این در ۲ اطلاعیه مجزا از بازداشت تعدادی از خبرنگاران وابسته به شبکه رسانه‌ای انگلیس (BBC) و نحوه همکاری آنها با این شبکه خبر داده بود.
 
متن اطلاعیه سوم روابط عمومی وزارت اطلاعات در خصوص دستگیری تعدادی از عناصر وابسته به اردوگاه رسانه‌ای استکبار به شرح ذیل است:
 
در پی اطلاعیه‌‌های یازدهم و هفدهم ماه گذشته پیرامون بازداشت و احضار تعدادی از مرتبطین واحد عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس (موسوم به BBC)، بخشی دیگر از اطلاعات به دست آمده را به استحضار ملت سرافراز ایران اسلامی می‌رساند:
 
1. در ادامه روند تحقیقات، تعدادی دیگر از افراد متصل به شبکه، احضار شده و از آنها بازپرسی به عمل آمده، و تعدادی دیگر از مرتبطین ناآگاهی نسبت به ماهیت شبکه، مورد دعوت قرار گرفته و ضمن دریافت اطلاعات و توضیحات از آنها، پیرامون اهداف پنهان و مقاصد سوء شبکه توجیه شدند. ضمنا از دیگر عناصری که در لیست احضار یا بازداشت قرار داشتند، چهار نفر متواری شده‌اند که یک نفر از آنها با خروج غیرقانونی از مرزهای کشور، به خارج فرار کرده است.
 
این وزارتخانه ضمن ابراز خرسندی از درک عمیق، صداقت و همکاری راه‌گشای غالب افراد احضار و دعوت شده، به آگاهی می‌رساند که سه تن از بازداشت شدگان پیشین نیز با تکمیل تحقیقات و دریافت اطلاعات و توضیحات آنها، اخیرا با تودیع وثیقه مرخص شدند.
 
2. اطلاعات به دست آمده حکایت از اداره تعدادی از شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی، سایت‌های خبری ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراری فتنه 88 توسط هسته مرکزی مستقر در ارگان عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس (موسوم به بی‌.بی.‌سی) دارد. برخی از رسانه‌هایی که تاکنون ارتباط یا وابستگی آنها به هسته موصوف، محرز شده است عبارتند از:
 
– سایت‌های جرس، کلمه، ملی مذهبی، نوروز، ندای سبز آزادی، روز آنلاین، گذار، خود‌نویس و سحام‌نیوز.
 
– شبکه‌های رادیویی R.F.L (فرانسه)، دویچه وله (آلمان)، رادیو فردا (آمریکا).
 
– شبکه‌های تلویزیونی B.B.C (انگلیس)، V.O.A (آمریکا)، من و تو (انگلیس).
 
ضمناً همچنانکه در اطلاعیه‌های پیشین اشاره شد، هسته مورد‌نظر از طریق برخی عوامل آگاه یا ناآگاه نسبت به منشاء خارجی و ماموریت سیاسی آن و نیز از طریق برخی مجاری پوششی و به اصطلاح سفید توانسته بود در تعدادی از رسانه‌های داخلی نیز رسوخ کرده و نقش خط دهنده و در عین حال دریافت کننده اطلاعات از آنها را ایفا کند که اقدام قانونی لازم رد مورد آنها انجام شده یا خواهد شد.
 
3. مستندات جدید و موثق حکایت از کار ویژه‌های غیررسانه‌ای دیگر این شبکه دارند؛ یکی از این کار ویژه‌ها، بهره‌گیری از پوشش‌ها و پایگاه‌های به ظاهر رسانه‌ای در خارج از کشور، به منظور ایجاد راه‌های ارتباطی با افراد رسانه‌ای نشان شده در کشور می‌‌باشد. به عنوان مثال تشکیلی موسوم به «انجمن بین‌المللی روزنامه‌نگاران ایرانی» که در پاریس مستقر است، نقش یکی از کارفرمایان شبکه را ایفا می‌کرده است. همچنین یک شبکه اجتماعی با منشاء آمریکایی از پروژه‌های «مرکز مطالعات ارتباطات جهانی» موسوم به «برنامه پژوهش رسانه در ایران» و تشکلی دیگر تحت عنوان «مدرسه روزنامه‌نگاری میانه» و چندین انجمن، گروه و موسسه دیگر که جملگی با سوءاستفاده از پوشش‌های رسانه‌ای و گروه‌های مردم نهاد، ماموریت‌های محوله از طرف سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی و آمریکایی را دنبال می‌کنند، شناسایی شده‌اند.
 
4. یکی دیگر از کارویژه‌های این شبکه، ایفای نقش جدی در پروژه‌های سوخته و رسوای موسوم به حقوق بشر است که همواره علیه اسلام عزیز، فرهنگ و اعتقادات مردم مسلمان ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار برده شده است.
 
این مأمویت از طریق یک چرخه ضد ملی و مرتبط با محافل بیگانه دنبال می‌شد؛ شبکه مورد بحث در مرحله‌ اول باید برای ماشین‌آوازه‌گری گوبلزی غرب به تولید سوژه و خبر اقدام می‌کرد.
 
در مرحله‌ دوم، حاصل جمع‌آوری‌ها را به سرپل‌های مشخص شده در خارج از کشور منتقل می‌کرد و در مرحله سوم، محصول مونتاژ شده در کارگاه‌های تخصصی جنگ روانی غرب، اعم از آنچه در قالب ادعاهای رسانه‌ها، دیپلمات‌ها، سازمان‌ها و محافل به اصطلاح حقوق بشری غربی یا گزارش‌های بی‌مبنای گزارشگر ویژه‌ سازمان ملل در امور ایران نمود پیدا می‌کرد، به داخل کشور منتقل شده و از زبان برخی به اصطلاح عناصر روشنفکر، سازمان‌ها، گروه‌ها و دستجات سیاسی یا رسانه‌های خاص مطرح و منتشر می‌شد.
 
بدین ترتیب در جای جای این چرخه متقلبانه، از سازمان‌های ظاهراً مردم‌نهاد همچون «سازمان گزارشگران بدون مرز» و «انجمن بین‌المللی روزنامه‌نگاران ایرانی» گرفته تا منادیان دروغین حقوق بشر و مأمورین تنظیم گزارش‌‌های ماهیانه حقوق بشر (علیه ایران) و تعداد قابل توجهی از فراریان فتنه و مشاوران سران فتنه مستقر در لندن، پاریس و چند ایالت آمریکا و … جملگی از همین چرخه، تغذیه می‌شدند.
 
طبق اطلاعات موجود، ساختار «سازمان گزارشگران بدون مرز» با الگوگیری از ساختار سازمانی بنگاه عملیات روانی BBC حوزه‌ جغرافیایی ایران، افغانستان، و تاجیکستان را در قالب یک واحد سازماندهی کرده و مسئولیت ‌آن‌را به یکی از ضد انقلابیون فراری مرتبط با سازمان منافقین و برخی سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی محول کرده است. این فرد در عین حال مأموریت اخذ مجوز اقامت و پناهندگی برای عناصر متواری شبکه را به ویژه همزمان با فتنه 88 و برای فراریان فتنه، بر عهده داشته و دارد.
 
5. وابستگی سران شبکه به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و خیانت‌‌های آنها به مردم و به عناصر بازداشت ‌شده، چنان است که تعدادی از اعضای شناسایی شده‌ شبکه تقاضا کرده‌‌اند اطلاعات و تجربیات خود از این شبکه را بازگو و منتشر نمایند تا هشداری برای سایرین باشد. از سوی دیگر، شدت آوازه‌گری‌های کارگاه‌های حرفه‌ای مولّد جنجال‌های رسانه‌ای غربی و به‌کار افتادن انبوه رسانه‌‌ها و مراکز پخش محصولات عملیات روانی آن کارگاه‌ها، شاهد دیگری است بر اهمیت بالای این پرونده.
 
سربازان گمنام امام زمان(عج) اطمینان می دهند که جار و جنجال کارفرمایان غربی شبکه، نه تنها کمترین تأثیری بر مأموریت آنها نداشته، بلکه تشدید تبلیغات غربی‌ها را نشانه هر چه نزدیک‌تر شدن خود به هدف اضمحلال یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های ماشین جنگ روانی دشمنان تلقی کرده و با توکل بر خدا و با عزمی راسخ‌تر و با جدیت و سرعت هر‌چه بیشتر، به مأموریت مقدس خود ادامه خواهند داد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + هفت =