صفحه اصلی » اقتصادی » رئیس جمهور یکشنبه لایحه بودجه ۹۲ را به مجلس می‌برد

رئیس جمهور یکشنبه لایحه بودجه ۹۲ را به مجلس می‌برد

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: لایحه بودجه ۹۲ کل کشور روز یکشنبه ۶ بهمن ۹۱ توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درمورد لایحه بودجه 91 کل کشور گفت: لایحه بودجه دولت مربوط به سال 1392 روز یکشنبه 6 اسفند از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

وی در مورد ارقام کلان لایحه بودجه 92 از جمله نرخ ارز و نرخ تورم گفت: مقرر شده ارقام بودجه در گزارش رئیس جمهور به مجلس ارائه شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تأکید کرد: تدوین لایحه بودجه 92 کل کشور در معاونت برنامه‌ریزی به پایان رسیده و مورد تصویب هیئت دولت قرار گرفته و در اولین جلسه علنی مجلس در هفته آینده ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس دولت براساس آئین نامه داخلی مجلس موظف است لایحه بودجه هرسال را حداکثر تا 15 آذر تقدیم مجلس کند و همزمان با آن گزارشی از عملکرد قانون بودجه سال جاری تقدیم مجلس شورای اسلامی کند که بر این اساس دولت در آخرین لایحه بودجه خود به مجلس با تأخیر 81 روزه مواجه بوده که از این نظر یک رکورد در تأخیر بودجه به شمار می‌رود.

تاخی دولت در تقدیم لایحه بودجه باعث بلاتکلیفی فعالان اقتصادی از نظر متغیرهای کلان اقتصادی در سال آینده برای تصمیم‌گیری در سرمایه‌گذاری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 4 =