20141113130035722
۲۱:۲۶ - جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۲۱

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

هر روز ۱۰۰ میلیارد تومان در آموزش و پرورش هزینه می شود/ یک سوم مدارس کشور غیر استاندار است

علی اصغر فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است افزود: امروزه بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز داریم که با احتساب والدین آنها در کل ۳۹ میلیون نفر در کشور مخاطب مستقیم آموزش و پرورش هستند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در جمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته بخش امامزاده در سالن شهید یاسری بادرود ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و همچنین روز ملی فناوری هسته ای اظهار کرد: ادبیات تعلیم و تربیت کارکردهای فراوانی دارد و انتقال فرهنگ از نسل گذشته به آینده یکی از مهمترین این کارکردها به شمار می رود.

علی اصغر فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است افزود: امروزه بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز داریم که با احتساب والدین آنها در کل ۳۹ میلیون نفر در کشور مخاطب مستقیم آموزش و پرورش هستند.

وی آموزش و پرورش را تاثیر گذارترین نهاد در جمهوری اسلامی خواند و با تاکید بر اینکه معلم یکی از ارکان مهم این نهاد به شمار می رود تصریح کرد: بدون شک نقش معلم در فرایند یادگیری و یاددهی نقشی ممتاز به حساب می آید.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود با بیان اینکه هر روز در آموزش و پرورش ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شود گفت: یکی از تصمیمات مهمی که در این راستا گرفته شد تعطیل نکردن مدارس در ایام بین‌التعطیلین بود .

وی در ادامه یک سوم فضاهای آموزشی سراسر کشور را غیر استاندار خواند و به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: با توجه به اختیارات وزارت آموزش و پرورش برای تعریف شاخص‌ها جهت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمی از فرهنگیان سراسر کشور در خواست داریم تا معیارهای خود را در مورد نحوه رتبه بندی به سایت وزارتخانه آموزش و پرورش ارسال نمایند.

وی ابراز داشت: رشد بودجه آموزش و پرورش نسبت به رشد بودجه دولتی در سال ۹۳ و ۹۴ دو برابر بوده و این نشان از توجه دولت تدبیر و امید به این وزارتخانه می باشد.

علی اصغر فانی به بحث بیمه بازنشستگان آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و گفت: با موافقت رئیس سازمان برنامه ریزی کشور بیمه همکاران بازنشسته در سال ۹۴ مانند همکاران شاغل خواهد بود.

فانی در پایان از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۵ هزار نیرو در سال جدید خبر داد و خاطر نشان کرد: در این استخدام فرزندان فرهنگی و مربیان پیش‌دبستانی در اولویت قرار می گیرند.

به گزارش نطنزنا در این دیدار قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان، سجاد مدیر کل نوسازی مدارس استان و جمعی از مسئولان شهرستانی وزیر آموزش و پرورش را همراهی می کردند.