صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » سربازان ایران در دایره طلایی را تنها نگذاریم

سربازان ایران در دایره طلایی را تنها نگذاریم

کشتی فرنگی ایران پس از 8 سال باز هم میزبان رقابت‌های جام جهانی شده است. آخرین بار در سال 2005 بود که ایران از این رقابت‌ها میزبانی کرد که اتفاقا این مسابقات هم به یک رقابت خاطره‌انگیز تبدیل شد و در اذهان همه علاقه‌مندان به کشتی باقی ماند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، به نقل از رجانیوز، هنوز هم خیلی‌ها هستند که از حضور بی‌سابقه و استثنایی علاقه‌مندان به کشتی در آن رقابت‌ها سخن به‌میان می‌آورند. مسابقاتی که به دلیل استقبال بی‌نظیر مردم حتی تماشاگران تا کنار تشک هم آمدند و سالن پیر و قدیمی تهران (سالن شهدای هفتم تیر تهران) را شرمنده عشق خود کردند. حالا بعد از گذشت 8 سال، باز هم میزبانی این مسابقات به ایران رسیده است و قرار است کشتی فرنگی ایران باز هم از بهترین‌های دنیا پذیرایی کند.

کشتی فرنگی ایران 8 سال پیش وضعیت خوبی نداشت و در مسابقاتی که میزبان آن بود، نتوانست به عنوان قهرمانی برسد و در نهایت به سومی جام جهانی رضایت داد. امروز باز هم ما میزبان شدیم ولی حالا شرایط فرق کرده است.

امروز کشتی فرنگی ایران به همه افتخارات دنیا دست یافته و پس از کسب 3 عنوان قهرمانی پیاپی در جام جهانی، در بازی‌های 2012 لندن هم در افتخاری تاریخی به‌عنوان قهرمانی رسید تا رشته‌ای که در طول تاریخ یک مدال طلا در المپیک نداشت، 3 مدال طلا را به‌دست بیاورد. این تیم در طول 4 الی 5 سال گذشته که روند رو به رشد خود را طی می‌کرد، هرگز نتوانست در مقابل چشم علاقه‌مندان خود به میدان برود و این برای اولین بار است که فرنگی‌کاران پرافتخار در خانه خود از حریفان میزبانی می‌کنند.

در این مسابقات 9 تیم برتر کشتی فرنگی دنیا می‌خواهند مقابل ایران بایستند! تیم ایران نسبت به بازی‌های المپیک تغییرات زیادی را به خود دیده و قهرمانان طلایی ایران جای خود را به کشتی‌گیران جوان و آینده‌دار داده‌اند. این تغییرات باعث شده تا حریفان برای کسب قهرمانی امیدوار باشند اما دریغ از اینکه این تیم هم اگرچه جوان‌تر شده اما با حمایت پرشور مردم می‌تواند برای هر حریفی خطرناک باشد. بنابراین امروز همه دوستداران کشتی فرنگی باید در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران حاضر شوند و از تیم جوان ایران حمایت کنند.

کشتی ورزشی ملی برای ایرانیان است و امروز باید با فراموش کردن همه اختلافات و مشکلات موجود، نام ایران را فریاد بزنیم و با حمایت از جوانان شایسته ایران، اجازه ندهیم که احساس غربت کنند. امروز روز تقدیر از کشتی فرنگی است.

اگرچه این تیم شرایط مساعدی ندارد اما فراموش نکردیم که همین رشته چگونه در بازی‌های المپیک باعث افتخار شد و با تحمل مشکلات فراوان 3 طلای المپیک را صید کرد. باید آن موفقیت‌ها را امروز به یاد بیاوریم و از تیم محبوب و دوست‌داشتنی خود حمایت کنیم.

کشتی‌گیران فرنگی‌کار کشورمان امروز درحالی روی تشک حاضر خواهند شد که با دست خالی باید به نبرد حریفانی بروند که تا بن دندان مسلح هستند. آنها امروز چشم‌انتظار علاقه‌مندان به کشتی هستند، پس نباید آنها را منتظر بگذاریم.

علاوه بر همه اینها که گفتیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که چشم دنیا در این چند روز به تهران است!

IOC اعلام کرده کشتی جذاب نیست و باید از المپیک بیرون برود و حالا ما باید ثابت کنیم که کشتی همچنان ورزش جذابی است و علاقه‌مندان فراوانی را در دنیا و به‌خصوص در ایران دارد. امروز همه علاقه‌مندان به کشتی در دنیا منتظر هستند تا رقابت‌های جام جهانی تهران، کشتی را به المپیک برگرداند. امیدوارم وظیفه مهم و خطیر خود را امروز فراموش نکنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × سه =