123456789
۱۴:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۳

اخبار در گوشی فلاورجان؛

احساس تکلیف یک کاندیدای مجلس با نوای گرم مداح/نقش یک شبه م. ه در تغییر رییس دانشگاه آزاد/ مغازه های شهرداری در اختیار قشری خاص

ماجرا به این صورت است که آقای مداح به این فرد می گوید من شماره شما را به مداحان می دهم و هر جا که مراسمی بود که ارزش تبلیغ داشت به شما خبر می دهد که در مجلس حاضر شوید و پس از آن در چند نوبت در مجلس اسم شما آورده می شود و به نوعی یک تبلیغ خوب در بین مردم از شما می شود …

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پلنا همواره به غیر از اخبار رسمی که از طریق مراجع قانونی و دستگاهها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد؛ اخباری هم هست که زبانی گفته می شود و در بین مردم نیز پخش می شود. در این بسته خبری در نظر داریم اخباری که گوش به گوش منتقل شده را به صورت رسانه ای در اختیار همه خوانندگان قرار دهیم. لازم به ذکر است این ها اخباری است که اتفاق افتاده و توسط اهالی شهرستان در اختیار ما قرار گرفته است.

ضمن تشکر از استقبال همشهریان عزیز که از تمام نقاط شهرستان اخبار در گوشی را برای ما ارسال می نمایند این بسته خبری با توجه به خبرهایی است که شما برای ما می فرستید و ما ضمن پیگیری آنها در صورتی که خبری صحت داشته باشد آن را اطلاع رسانی می کنیم و خوشبختانه با اقبال عمومی و واکنش مثبت و منفی مسئولان نیز روبرو شده ایم. به طوری که برخی از مطالبی که شما عزیزان برای ما ارسال کرده اید موجب تسریع در پیگیری موضوع مورد بحث شده است و ما نمونه آن را می توانیم در طرح رفیوژ و جدول گذاری جاده بهاران پیربکران مشاهده نماییم.

با توجه به اینکه در سالی قرار داریم که منتهی به انتخابات است این قول را به شهروندان می دهیم که با کمک شما هر هفته در اخبار در گوشی یک یا چند در گوشی انتخاباتی نیز داشته باشیم.

از حرف تا عمل روحانی

به گزارش در گوشی این هفته یکی از روحانیون عزیز شهرستان همواره بر روی منابر از اینکه برای امر ازدواج سخت نگیرید و بگذارید جوانان بتوانند به راحتی زندگی مشترک خود را آغاز نمایند صحبت می کند.

خبر آوردند این آقای روحانی وقتی برای دختر خودش خواستگار آمده علاوه بر آنکه از داماد تقاضای منزل مسکونی مجزا کرده خواستار این شده است که هزار سکه مهر فرزندش شود و به همین دلیل به نوعی آقای خواستگار را از عمل خود منصرف کرده است.

حال حرف ما به این روحانی عزیز این است که حاج آقای بزرگوار اگر شما از ازدواج آسان حرف نمی زدید اشکالی نداشت ولی چرا باید به یک حرف شما که با عملتان فاصله داشته باعث شوید جوانی نسبت به جامعه ی روحانیت بدبین شود؟!

نقش یک م. ه در تغییر رییس دانشگاه آزاد

الحمدلله به جز یاسر همه پسر های آیت الله م. ه هستند! اما تقریبا در بهمن ماه بود که م. ه البته محسن شان (!) به فلاورجان و دانشگاه آزاد برای بازدید از پروژه های عمران آمد و در این بازدید به هر حال از چهره اش می شد تشخیص داد که با یک زمینه سازی قبلی آمده و در ته بازدید هم کاری انجام می دهد کارستان.

ما امیدواریم که این موضوع صحت نداشته باشد که می گویند این عزیز در بحث تغییر رییس دانشگاه آزاد واحد فلاورجان هم دست داشته است. اما به هر حال هر احتمالی می شود داد چون زمانی بود که برخی از بزرگواران ادعا می کردند  ”این دانشگاه واس ماس، یعنی کلیش ماس ماس” ولی با درایت قوه قضاییه و مجلس از یک وقف عجیب جلو گیری شد و نگذاشتند که این دانشگاه برای آن ها باشد.

احساس تکلیف یک کاندیدای مجلس با نوای گرم مداح

کلاغه خبر آورده یکی از عزیزان شهرستان که حتی بارها اعلام کرده است علاقه ای برای حضور در انتخابات این دوره ندارد چند روز قبل با یک مداح برخورد می کند و این مداح به نوعی رگ احساس تکلیف وی را قلقلک می دهد و باعث می شود که وی هوایی شود.

ماجرا به این صورت است که آقای مداح به این فرد می گوید که من شماره شما را به مداحان می دهم و هر جا که مراسمی بود که ارزش تبلیغ داشت به شما خبر می دهد که در مجلس حاضر شوید و پس از آن در چند نوبت در مجلس اسم شما آورده می شود و به نوعی یک تبلیغ خوب در بین مردم از شما می شود و این کاندیدای احتمالی که تا آن لحظه امیدی به ورود و رای آوردن نداشته برق امیدی در چشمانش نمایان می شود و از مداح می خواهد که برای یک جلسه دو نفره به دفتر وی سری بزند.

ما به این دوست گرامی می گوییم درست است که راه مجلس از مساجد می گذرد اما اینگونه احساس تکلیف کردن در شأن کسی که می خواهد به عنوان نماینده مردم شهرستان فلاورجان بشود نیست!

گلایه مسئولان از واحد خبر شهرستان

انقدر در چند ماهه اخیر اعتراض ها از واحد خبر بالا گرفته بود که حتی فرماندار شهرستان در اولین جلسه شورای اداری نیز این موضوع را به صورت شفاف از تریبون به مسئولان گوشزد کرد.

البته حق شهرستان فلاورجان است که واحد خبر فعالی داشته باشد اما باید ببینیم چه زمینه ای برای شخص یا اشخاصی که می خواهند در واحد خبر فعالیت نمایند آماده کرده ایم. مکان و دوربین و خودرو برای دفتر خبر است اما به نظر خود شما با حقوق کمتر از ۴۰۰ هزار تومان می شود یک شخص ۲۴ ساعته در اختیار شهرستان باشد؟! کدام یک از شما مسئولان اگر صدهزار تومان حقوقتان کم شود رغبت به کار دارد؟

البته ما به این مساله اصلا قصد ورود نداشته و نداریم اما به مسئولان می گوییم واحد خبر با یک خبرنگار سایت محلی فرق دارد و باید همه جوره از امکانات و زندگی شخصی تامین باشد.

یک نکته دیگر اینکه در همان جلسه شورای اداری مشاهده شد خیلی عزیزان ما را هم کم کار می دانستند ولی به اطلاع این دسته از عزیزان می رسانیم که ما یک سایت خبری هستیم که بدون هیچ پشتوانه مادی و معنوی از سوی دستگاه های اجرایی شهرستان در حال فعالیت هستیم به همین دلیل محدودیت های فراوانی در مقابل ما قرار گرفته که نمی توانیم همه اخبار را پوشش دهیم.

ما می دانیم رسانه از دید مسئول یعنی دوربین صدا وسیما و نه سایت و روزنامه، البته این فقط در فلاورجان صدق می کند و گواه این حرف را شما در شهرستان خمینی شهر ببینید که چند روزنامه و سایت خبری فعال دارد و جالب آنکه با وجود دو واحد خبر در این شهرستان خود مسئولان آن بیشتر با روزنامه ها و سایت های محلی همکاری می کنند و می توان گفت حتی اخبار این شهرستان در صداوسیما با فلاورجان برابر است.

ما واحد خبر و نماینده صدا وسیما نیستیم، نماینده و صدای مردم شهرستان فلاورجان هستیم

اندر حکایات انجام پروژه های یک شهرداری

به گزارش در گوشی چندی قبل خبرهایی از یک شهرداری به ما رسید که با اینکه آن شهر چند محله دارد ولی شهردار اقدام به انجام پروژه در یک محله بدون مصوبه شورا کرده است و دقیقا در یک محل دیگر با توجه به آنکه مصوبه های برای آن شورا داده است اما آقای شهردار اعلام کرده پولی نداریم و بعد از عید با بودجه ریزی جدید این پروژه های را انجام می دهیم.

حرف ما به این شهردار عزیز این است که قبول داریم اکثریت شورای شهر شما از یک محله اند اما محله های دیگر نیز از بیت المال مسلمانان حق دارند و شما نباید باندی و جناحی عمل کنید.

به شورای محترم نیز می گوییم لطفا بر عملکرد ها نظارت دقیق داشته باشید و شأن نظارت و دفاع از حق مردم را به اجرا و دخالت در امور اجرایی شهر تنزل ندهید.

پیربکران – آبنیل جاده ای بی انتها

چند ماه قبل در «در گوشی ها» منتشر کردیم که چرا جدول گذاری و رفیوژ جاده بین شهری بهاران آبنیل که قرار بود سه ماهه اجرا شود متوقف شده که البته به برخی دوستان برخورد و حتی تهدید به شکایت نیز شدیم.

بعد اعلام شد پروژه مربوطه به علت تغییر مصالح تعطیل شد و پس از تغییر در نوع جدول ها و تبدیل آن از نیوجرسی ۸۰ سانتی متری به جدول ۳۰ سانتی متری قول داده شد که تا قبل از پایان سال تمام شود اما مشکل این خیابان انقدر جالب است که مردم نیز نباید اصلا توقعی در اتمام آن داشته باشند. ما فقط یک نمونه از مشکلات این جاده را برای شما می آوریم تا خودتان قضاوت کنید:

کل جاده در فلاورجان است و برای آن در شورا ترافیک تصیم گرفته شد؛ خیابان های آن با اداره راه و شهرسازی، قسمتی از آن با شهرداری بهاران، قسمت میانی در حریم بخش و بر عهده بخشداری قرار گرفته و یک سوم جنوبی با شهرداری پیربکران است.

سمت شمالی که با بهاران استب دست نخورده و حتی یک خاک بازی ساده هم نشده که مردم دلخوش شوند، سمت بخشداری جدول گذاری تا قبل از عید انجام شد و قسمت شهرداری پیربکران نیز در حال اجرا بود و نیمه کاره رها شد و اخیراً بخشداری و شهرداری پیربکران برای صد متر جاده که یکی مدعی است جز حریم ما نیست و دیگری می گوید جز وظایف محوله ما نیست، رها شده و به این ترتیب این خیابان دوباره به کما رفت.

این مطلب را در تکمیل این مطلب می آوریم چون ممکن است عزیزان متوجه توضیح ما نشده باشند: جاده بهاران پیربکران به نوعی به کل شورا اداری مربوط می شود و خود این دوستان که تقریبا۸۰ نفر می شوند هر کدام چهار کلنگ می زد الان کار خیابان به اتمام رسیده بود اما چه کنیم که موقع عکس یادگاری همه بودند اما موقع عمل کسی قبول دار مسئولیت نیست.

وقتی با معادله شیمیایی برکناری یا استعفا دادن مدیر توجیه می شود

دکتر فقیهیان معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان در مورد دلایل جابجایی روزبهانی با یحیی آبادی، در مورد معادلات و واکنش های شیمیایی صحبت کرد! البته با توجه به صحبت های وی چند نکته را متوجه شدیم:

الف) اینکه حتما رشته تحصیلی وی شیمی بوده که انقدر زیبا برای دانشجویان کلاس درس گذاشت تازه وقتی دانشجویان صحبت می کردند مانند یک استاد تهدید به تشریف بردن از کلاس کرد.

ب) شاید به دکتر فقیهیان گفته اند اکثر مسئولان کشور مدرک تحصیلی شان در علوم پایه و کشاورزی و معارف و … است و اگر خواستی دلیل غیر موجه خود را توجیه کنی از این اصطلاحات استفاده کن تا کسی متوجه نشود و در پایان هم همه شاد و خرم بگویند ما توجیه شدیم.

ج) خدا را شکر که رشته اش فیزیک هسته ای، مهندسی صنایع، الکترونیک و یا یکی از زبان های خارجی نبود و گرنه اصطلاحات آن ها را کجای دلمان جا می دادیم؟

ولی یک سوال از آقای دکتر فقیهیان داریم:

آقای دکتر! شما که می گویید اگر یک رییس به نقطه تعادل یا اصطلاح اقتصادی به نقطه سر به سر رسید باید تغییر کند پس چرا رییس دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان تغییر نکرده است؟! اگر طبق گفته شما پیش برویم که ایشان باید تا الان حداقل شش الی هفت بار با حرکت های سینوسی به نقطه سربه سر رسیده باشد و اگر این عمل چندین بار تکرار شود می توان از آن عنصر در رآکتور های هسته ای برای ساخت ایزوتوپ ها استفاده کرد زیرا هم مقاومت بالایی دارد و هم قدرت جاذبه و دافعه بسیار منطقی البته صدایش را در این ایام مذاکرات در نیاورید که یک وقت در مورد این روسایی که چندین بار به نقطه سربه سر رسیده اند خدایی ناکرده قطعنامه داده نشود که آنوقت دانشگاه آزاد به مشکل برخواهد خورد.

مغازه های شهرداری در اختیار قشری خاص

در پاساژ شریعتی و نیز زاینده رود تعداد زیادی مغازه و دفتر وجود دارد که جز اموال شهرداری فلاورجان است البته اکثر آنها هم معلوم نیست به چه دلایلی هنوز خالی است و استفاده ای از آن نمی شود.

اما در یکی از این ساختمان ها کانونی در مغازه های شهردای به صورت رایگان جا خوش کرده است و ما هم هنوز نفهمیده ایم این کانون دقیقا چه وظیفه ای دارد و چه کسی از آنها حمایت می کند ولی این برای ما جای تأسف دارد که شهرداری فلاورجان به جای آنکه این مغازه ها و دفاتر را به صورت اجاره در اختیار جوانان جویای کار دهد البته با قیمت مناسب تا این جوان با راه اندازی یک شغل بتواند یک زندگی را اداره کند آن را در اختیار کانونی می دهد که حتی در مورد فعالیت ها و جهت گیری هایش جای بحث فراوان وجود دارد.

البته شورا و کادر شهرداری حاضر در فلاورجان خود را از این موضوع مبرا می دانند و می گویند این واگذاری مربوط به شورای قبل می باشد اما ما سوالمان از این عزیزان این است چطور برای مردم عادی و حتی برخی ادارات شما می آیید مصوبات قبلی را باطل اعلام کرده و مصوبه جدید می دهید اما برای این کانون نمی توانید؟ یعنی چند نفر دانشجو و شهروند معمولی برش شان بالاتر از شهردار و شورا در شهر فلاورجان است؟ و در کنار این مطلب اگر هم قصد همکاری و کمک دارید چرا به دیگر کانون ها و تشکل های شهری که تفکراتشان فرق دارد فضا و مکان نمی دهید برای فعالیت؟

کنگره مظلوم و تنهای شهدای شهرستان فلاورجان

چند ماهی است از سخنرانی های امام جمعه و نماینده شهرستان متوجه شده ایم شهرداری ها خودشان مصوب کرده اند مبلغ ده میلیون هر شهرداری برای فعالیت های کنگره در اختیار دست اندر کاران آن قرار دهد البته این مربوط به سال قبل بوده است و تا کنون هیچ شهرداری این کار را انجام نداده است.

در مراسم روز شهرستان نیز یادمان نرفته است که قرار بود پیربکران، قهدریجان و کلیشاد و سودرجان برنامه هایی در خور شهدای خیبر و روز شهرستان انجام دهند که هیچکدام محقق نشد البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که شهرداری کلیشاد در اقدامات فرهنگی در زمینه شهدا تا حد زیادی از شهرداری های دیگر جلو بوده به طوری که مکان در اختیار کنگره قرار داده و حتی خبر رسیده است که کمک هایی نیز از ناحیه آنها انجام شده است اما نمی دانیم که دیگر شهرداری ها با شهدا مشکل دارند یا کنگره شهدا و سرداران را قبول ندارند که کمک نمی کنند!

آقایان شهردار و شوراهای شهر این کنگره آبروی شهرستان است و سال آینده نیز باید همایش اصلی آن انجام شود اما با روند کمک های شما و احساس تکلیف شما هنوز حتی ۵ درصد کار هم پیشرفت نداشته؛ چطور برای برنامه های مختلف که انجام دادن و ندادن آنها اعم از جشن در تالار ها و چسباندن نماد های چینی ها به پایه پل ها و دیگر اقدامات پول های فراوان وجود دارد اما برای ثبت و ضبط آثار شهدا هیچ پول و اعتباری نیست؟

چطور یک شهرداری برای زیبا سازی ورودی های موقت خود می رود هزینه بالایی می دهد و تخت سنگ های چند تنی آورده و به نمایش می گذارد اما برای شهدا پول ندارد؟!