sharifzade-azad-shahreza-244x172
۱۱:۰۰ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۴

رئیس دانشگاه آزاد شهرضا خبر داد؛

آزمایشگاه دانشگاه آزاد شهرضا عضو شبکه فناوری‌های راهبردی ایران شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، عضو آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران شد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضا نیوز، علی شریف زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، مانند دیگر مراکز عضو، به منظور استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های تجهیزاتی خود و با هدف افزایش بهره‌وری سرمایه‌گذاری کشور و تسهیل انتقال دانش و تجارب آزمایشگاهی بین مراکز عضو شبکه به عضویت در این شبکه درآمد.
وی در زمینه معرفی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران افزود: این شبکه با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد شهرضا بیان کرد: با توجه به اینکه این شبکه زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است، آزمایشگاه مرکزی واحد شهرضا با عضویت در شبکه از این به بعد می تواند از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده کند.
وی گفت: حمایت از تعمیر و نگهداری، ارتقا، کالیبراسیون و تأمین قطعات برای تجهیزات موجود- حمایت از برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و یا حضور کارشناسان مراکز در این دوره‌ها- حمایت از ایجاد و فعالیت کارگروه‌های تخصصی دستگاهی به منظور ایجاد جریان دانش و ارتقای توانمندی کارشناسان از جمله سرفصل‌های اصلی حمایتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران از مراکز عضو است.
شریف‌زاده افزود: حمایت از ایجاد و فعالیت کارگروه‌های تخصصی دستگاهی به منظور ایجاد جریان دانش و ارتقای توانمندی کارشناسان- حمایت از اخذ اعتبارنامه استاندارد ISO/IEC17025 توسط مراکز عضو شبکه- حمایت از پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی تولید داخل کشور- حمایت از خرید تجهیزات آزمایشگاهی داخلی و خارجی از دیگر سرفصل‌های اصلی حمایتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران از مراکز عضو است.
وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در حال حاضر دارای حدود ۸۰ آزمایشگاه و کارگاه مجهز به انواع دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن در رشته های شیمی، مهندسی پتروشیمی، پلیمر، صنایع غذائی، مهندسی مواد، علوم داروئی و سم شناسی است.
رئیس دانشگاه آزاد شهرضا بیان کرد: دانشگاه آزاد شهرضا علاوه بر سرویس دهی به حدود ۶۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری طرح‌های دانش بنیان اعضای هیئت علمی و دانشجویان را در قالب مرکز تحقیقات شیمی رازی و مرکز رشد و فناوری دانشگاه نیز حمایت می کند.