صاحب نیوز

latiniha

روسیه آمریکای لاتینی‌ها را به خرید سلاح‌های روسی تشویق کرد

نمایشگاه بین المللی هوافضا و تجهیزات دفاعی آمریکای لاتین موسوم به LAAD-2015 از روز سه‌شنبه 14 آوریل در «ریودوژانیرو» برزیل آغاز به کار کرده و تا 17 آوریل دایر می‌باشد.

کدخبر: 209737
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۶ @ ۱۲:۴۱


به گزارش صاحب نیوز به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، 29 شرکت روسی در دهمین نمایشگاه بین المللی هوافضا و تجهیزات دفاعی آمریکای لاتین موسوم به LAAD-2015 در برزیل شرکت دارند که 17 شرکت هدف خود را افزایش میزان خریداری کشورهای آمریکای لاتین از مدرنترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های روسی اعلام کرده و 12 مورد دیگر خدمات گوناگون نظامی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.
در این رابطه «سرگی لادیگین» رئیس هیئت نمایندگان «روسوبورون‌اکسپورت» آژانس دولتی صادرات سلاح روسیه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: کارشناسان ما طی برگزاری این نمایشگاه با نمایندگان کشورهای زیادی از جمله آرژانتین، برزیل، کلمبیا، پرو، اروگوئه، شیلی، اکوادور، چین و آفریقای جنوبی به گفت‌وگو خواهند پرداخت، آژانس صادرات سلاح روسیه قصد دارد در این زمان تولید برخی محصولات تحت لیسانس خود را به همراه انجام تست‌های مشترک و طراحی سلاح برای کشورهای جهان سوم را با شرکای برزیلی خود مورد آزمایش قرار دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: فضای بسیار زیادی برای همکاری‌های دوجانبه با برزیل برای ما وجود دارد، ما امروز پایه و اساس همکاری‌هایی در زمینه فن‌آوری و صنعت را با این کشور بنا می‌کنیم که قطعا بر روی روابط دولتی و اقتصادی دو کشور نیز تأثیر مثبت و چشمگیری خواهد داشت.

روسیه طی این نمایشگاه محصولاتی چون هواپیماهای جنگی، هلی‌کوپتر، سیستم‌های موشکی، رادار و وسایل نقلیه زرهی را به معرض نمایش قرار داده است.

آژانس دولتی «روسوبورون‌اکسپورت» همچنین در طول این نمایشگاه و خدمات‌رسانی خوب برزیل در این مدت «ریودوژانیرو» را مکان خوبی برای برگزاری بازی‌های المپیک 2016 قلمداد کرد.

نمایشگاه بین المللی هوافضا و تجهیزات دفاعی آمریکای لاتین موسوم به LAAD-2015 از روز سه‌شنبه 14 آوریل در «ریودوژانیرو» برزیل آغاز به کار کرده و تا 17 آوریل دایر می‌باشد.

طبق گزارشات موجود انتظار می‌رود طی برپایی این نمایشگاه که حدود 676 غرفه آن به نمایندگان سایر کشورهای جهان اختصاص داده شده است 41 هزار و 500 نفر تا آخرین روز برگزاری آن از این مکان دیدن کنند.