صفحه اصلی » استان اصفهان » اعتراض شدید برخی از اساتید دانشگاه صنعتی به دکتر همدانی گلشن، رئیس دانشگاه صنعتی

اعتراض شدید برخی از اساتید دانشگاه صنعتی به دکتر همدانی گلشن، رئیس دانشگاه صنعتی

مدت مدیدی است که برخی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان، نسبت به ادامه مدیریت ریاست کنونی دانشگاه، یعنی دکتر همدانی گلشن اعتراض شدید دارند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز ، این اساتید تا کنون اقدام به انتشار چند نامه­ و بیانیه نموده اند. در همین راستا یکی از اساتید معترض به ریاست کنونی این دانشگاه اذعان کرد که در چند روز اخیر بیست نفر از اساتید دانشگاه صنعتی با حضور در دفتر دکتر همدانی گلشن، تقاضای دیدار با ایشان را داشته اند. اما به دلیل این که ریاست دانشگاه اجازه ملاقات به آن ها را نداده است، مجبور شده اند بدون هماهنگی وارد دفتر ایشان شوند. این استاد معترض همچنین ادعا کرد که دکتر همدانی گلشن پس از ورود این اساتید از دفتر خود خارج شده و حاضر به شنیدن سخنان آنان نشده است.

اگر چه شنیدن اخباری حاکی از اعتراض برخی اساتید به دکتر همدانی گلشن به صورت حضوری و یا در قالب نامه های سرگشاده و همچنین نامه نگاری و صحبت های حضوری با مسئولین ارشد کشور زیاد شنیده شده است (اعتراضاتی که موافقین ریاست فعلی دانشگاه آن را سیاسی و ناشی از کوتاه شدن دست اساتید معترض از برخی منافع مالی و معترضین آن را به نحوه غلط و خودکامه مدیریت ریاست دانشگاه معطوف می دانند)، اما برخی می گویند موج جدید اعتراضات به ریاست دانشگاه صنعتی به دلیل تعیین اجاره بها برای خانه های سازمانی می باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته توسط خبرنگار صاحب نیوز، مدیریت دانشگاه تعهد دارد تا پنج سال مسکن هیئت علمی دانشگاه را تامین نماید و پس از آن اعضای هیئت علمی باید از منازل سازمانی خارج شوند. ظاهراً تصمیم جدید مدیریت دانشگاه این بوده که اساتید ساکن در کوی دانشگاه که سنوات سکونتشان بیش از حد تعیین شده باشد، ملزم به پرداخت اجاره بهایی در حدود پانصد هزار تومان شده اند. تصمیمی که شاید با توجه به اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی (حدود صد و پنجاه هزار تومان برای یک ترم)، چندان غیرمنصفانه به نظر نرسد. در عین حال اساتید معترض ادعا می کنند که این اقدام در جهت تضعیف حضور اعضای هیئت علمی در دانشگاه بوده است. نامه چند هفته پیش تعدای از اساتید دانشگاه نیز بر همین نکته و برخی مسائل دیگر که مربوط به کارمندان دانشگاه نیز می گردید، تاکید داشت. لازم به ذکر است که به جز چند نامه ای که در سایت های خبری منتشر شده است، رونوشت تعدادی از نامه های اعتراضی دیگر نیز به ایمیل دانشجویان و دانشگاهیان ارسال گردیده است.

متن آخرین بیانیه منتشر شده از سوی معترضین که آن را «بیانیه اعلام بیزاری از استمرار مدیریت خودکامه در دانشگاه صنعتی اصفهان» نامیده اند به شرح زیر می باشد:

امام علی (ع): …و حتی لایبقی بیت مدر و لا وبر الا دخله ظلمهم و نبا به سوء رعیهم و حتی یقوم الباکیان یبکیان باک یبکی لدینه و باک یبکی لدنیاها (و خانه ای در دهستان و خیمه ای در شهر نبود جر آن که ستم آنان بدان رسد و ویرانش گرداند و بدی رفتارشان اهل آن جا را پراکنده کند. تا آن جا که دو دسته بگریند: مردمی بر دینشان و مردمی بر دنیاشان).

متاسفانه قریب سه سال است که دانشگاه صنعتی اصفهان تحت مدیریتی خودکامه قرار گرفته که با نادیده گرفتن کلیه تجارب و دستاوردهای قبلی و همه سوابق درخشان دانشگاه، و با دیدگاه هایی تنگ نظرانه، خواسته یا ناخواسته تخریب کلیه بنیان های دانشگاه را موجب شده است. در طی این مدت، جمع کثیری از اعضاء هیئت علمی با سابقه با روش های مختلف نسبت به نحوه بی بدیل حاکم بر دانشگاه به ابراز نظر پرداخته، و در ادامه، مراتب نارضایتی خود را جسب وظیفه دعوت به خیر و «امر به معروف و نهی از منکر» و با ارائه اسناد و شواهد متقن به مسئولین ذیربط استانی و کشوری منعکس نموده اند. از آن جا که شواهد و مستندات ارائه شده و دیگر قرائن (که تنها بخشی از آن ها برای برکناری هر مدیری کفایت می کند)، دلالت بر سوء رفتار و ناکارآمدی ریاست فعلی دانشگاه داشت، عملکرد نامبرده از جانب هیچکدام از مراجع فوق مورد دفاع و تایید قرار نگرفت و حتی در مواردی منجر به تذکر جدی به نامبرده شد. اما همان طور که پیش بینی می شد، رویه ایشان مگر در پاره ای موارد جزئی و کم اهمیت، آن هم به طور موقت، تغییر نیافت. با تاسف فراوان، ادامه مدیریت ایشان قرین ظلم ها و ایراد خسارات روزافزون و بعضاً جبران ناپذیر بر پیکره دانشگاه در عرصه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی بوده است. با حادتر شدن شرایط کشور، تشدید تحریم ها، افزایش بی رویه تورم، گسترش کمبودها، نزدیک شدن پایان دوره دولت و اطمینان نسبی از عدم تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه، آقای دکتر همدانی گلشن شرایط حاضر را غنیمت شمرده و نه تنها تصور بازنگری و اصلاح رویه را از خاطر خوشبین ترین ناظران زدوده، بلکه نسبت به تشدید اعمال غیرموجه و ناشایست خود در راه تضییع حقوق، هتک حرمت شئون و هدام امور کوشاتر شده اند. علاوه بر موارد متعددی که در اطلاعیه های قبلی ذکر شده است (مانند پافشاری بر شیوه مدیریتی آمرانه، عدم پاسخ گویی به انتقادات، به عهده نگرفتن اشتباهات و عدم قبول اشکالات، ایجاد محدودیت در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، قطع همکاری برخی اساتید به صورت کاملاً ناعادلانه و غیرمنصفانه، امنیتی و پادگانی نمودن دانشگاه، رفتار نامناسب با کارشناسان و کارکنان دانشگاه، برخورد غیرعادلانه با کارکنان معترض به برخی مسائل صنفی، جابجایی های مکرر و بی دلیل کارکنان، استفاده از افراد بی تجربه در برخی مدیریت ها، پرداختن به ظواهر دینی به جای تعمیق مبانی دین، مخالفت صریح با بسیاری از برنامه های فرهنگی اساتید و دانشجویان، تعلیق دانشجویان به بهانه های مختلف و از جمله اعتراض به موضوع غذا، راه اندازی دوره های جدید علیرغم نظر منفی دانشکده ها، و در یک کلام تحمیل نظرات تند و تفسیرهای خارج از عرف خود از قوانین در همه عرصه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه) به چند نمونه برجسته دیگر از اقدامات اخیر ایشان اشاره می شود:

1- در خصوص جذب اعضای هیئت علمی، متاسفانه استکرار روند ناصواب عدم نظرخواهی از گروه های آموزشی، انتصاب اعضای کارگروه ها و نه انتخاب آن ها توسط هیئت اجرایی جذب (برخلاف بند الف ماده هفت دستورالعمل جذب)، با توجه به نظر کارگروه های علمی در بسیاری موارد (بر خلاف روح دستورالعمل جذب)، استخدام هایی بعضاً غیرمنطقی و حتی غیرقانونی را سبب شده است.

2- اخیراً هیئت ممیزه دانشگاه که نقش موثری در ارتقاء کیفی دانشگاه دارد، به شکل غیرمعمول فعالیت می نماید چرا که به دلیل عدم شرکت مستمر (بیش از سه نوبت) چند عضو که قانوناً مستعفی تلقی می شوند (ماده 11 پیوست 1 آیین نامه ارتقاء)، عملاً این هیئت با تعداد محدودتری تشکیل می گردد و با احتساب رای منفی غائبین، با تمهیداتی غیرمنصفانه حق متقاضیان منتقد مدیریت تضییع می گردد (لازم به ذکر است که عدم حضور هر عضو در هیئت ممیزه، به منزله رای منفی به متقاضی ارتقاء است). علاوه بر این انتصاب فردی در این هیئت که به منظور فرصت مطالعاتی در خارج از کشور به سر می برد از نکات قابل توجه هیئت ممیزه فعلی است.

3- هرچند که آیین نامه ارتقاء ابلاغ شده از سوی وزارت عتف، دارای اشکلاتی می باشد (از جمله تاثیر وتویی موردی کاملاً کیفی با عنوان «استمرار در تقید و پایبندی به ارزش های دینی، فرهنگی، ملی و انقلابی و صداقت و امانتداری» در بند 1-6)، اما نحوه اجرای آن در دانشگاه صنعتی اصفهان بسیار نامعقول است. به طوری که این بند، به عنوان حق وتو، ابزاری در دست رئیس دانشگاه برای تسویه حساب های شخصی قرار گرفته است. جالب توجه است که تعیین میزان امتیاز بند مذکور، بر عهده هیئتی عمدتاً منصوب رئیس دانشگاه بوده که با متوسط گیری از نمره های آنان به فرد متقاضی، میزان پایبندی و تقید فرد مشخص می گردد(!). در همین رابطه، اخیراً با استنکاف از دادن حداقل نمره پایبندی (!) به یکی از همکاران فعال، دلسوز، مقید و متدین دانشکده برق و کامپیوتر، نه تنها با ارتقاء وی مخالفت شد، بلکه موجب بازنشسته شدن اجباری وی نیز گردیدند!

4- بازنگری در آیین نامه منازل کوی اساتید که نقض موثری در جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه دارد، به منظور توجه بیشتر به همکاران جدید الاستخدام و ایجاد محدودیت هایی برای مدت زمان استفاده از کوی برای افزایش بهره وری همواره مدنظر بوده است. اما اخیراً این آیین نامه با دیدگاه مالکانه آقای دکتر همدانی گلشن و با نگاه منبع درآمد و اهرم فشار بر آنانی که سر تعظیم بر ایشان فرود نمی آورند مورد بازنگری قرار گرفته است. این آیین نامه سراسر توهین و تهدید، با بندهایی موهن و مالکانه، مانند اختیار رئیس دانشگاه در واگذاری بدون ضابطه منازل کوی به افراد غیر هیئت علمی و حتی غیر دانشگاهی (ماده 17) و مستثنی کردن رئیس و معاونین دانشگاه از شرایط مندرج در این آیین نامه (تبصره 4)، حاکی از توهم ایشان در گسترش سیطره و تسلط خود بر همه شئون دانشگاه و دانشگاهیان است. به راستی رئیس دانشگاه با در نظر گرفتن گستاخانه حق اختصاصی برای خود در اسکان افرادی خارج از ضابطه (که حتی می توانند از خارج از دانشگاه نیز باشند)، چه اهدافی را دنبال می کند؟

5- عدم توجه به درخواست ها و مشکلات کارکنان دانشگاه، و به ویژه کاهش اضافه کاری آنان، نارضایتی های گسترده ای را در دانشگاه موجب شده است. از آن جا که رئیس دانشگاه نگرشی یکطرفه به مسائل دارد، نه تنها از پرداختن حقوق حقه کارکنان دانشگاه مطابق آیین نامه های ابلاغی طفره رفته، بلکه به روش های مختلف فشار را بر این قشر زحمتکش و آسیب پذیر دوچندان نموده است که می توان به کسر مبلغی به عنوان سرویس ایاب و ذهاب از کم درآمدترین کارکنان دانشگاه (به اصطلاح کارکنان شرکتی)، حذف و تعدیل یارانه غذا، تعطیل سلف اساتید و کارکنان، و تعدیل اضافه کاری ها اشاره نمود. ایشان حتی از اجرای آیین نامه های ابلاغی که به نوعی سعی در ترمیم حقوق و مزایای این قشر دارد نیز استنکاف می ورزد. برای نمونه در احرای مفاد بند (ب) ماده 20 قانون پنجم توسعه موضوع آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به شماره 273298/15 مورخ 27/12/90 می توانست نامعادله خرج و دخل کارکنان را تا حدودی تعدیل کند، لیکن متاسفانه تاکنون در این خصوص اقدامی به عمل نیامده است (لازم به ذکر است که این آیین نامه در بسیاری از دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه اصفهان از تاریخ 1/12/90 اجرا شده است).

6- در باب مشکلات و مسائل دانشجویان سخن بسیار است. علیرغم آن که مدیریت دانشگاه باید به دنبال کرامت و تعالی دانشجویان و رشد آن ها در همه زمین های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اخلاقی باشد، سیاست های مدیریتی آقای همدانی گلشن چنان بوده است که نه تنها جو امنیتی و پادگانی موجود، برخلاف مصالح کشور و رهنمودهای مقام معظم هبری اغلب دانشجویان را از فعالیت های فرهنگی و سیاسی دور نموده است، بلکه آن ها حتی در بیان یاده ترین مشکلات صنفی خود با مشکلاتی جدی مواجه شده اند. مطالب ذکر شده در جلسه پرسش و پاسخ اخیر با دانشجویان که به اصرار آن ها و پس از مدت های مدید و با شرط های فراوان برگزار گردید گوشه ای از مشکلات حل نشده دانشجویان را نشان داد که متاسفانه همه آن ها با پاسخ های تکراری و بی منطق، و یا بی توجهی مدیریت دانشگاه مواجه شد.

لازم به ذکر است که بسیاری از موارد فوق مستقیماً به ایشان انعکاس یافته و حتی از ایشان خواسته شده است که در صورت داشتن پاسخ های منطقی در جلسه پرسش و پاسخی با اعضای هیئت علمی و سایر دانشگاهیان شرکت نمایند (به طور مشخص طی درخواست هایی به تاریخ 4/10/91 و 19/10/91)، اما متاسفانه هیچگونه پاسخی از ایشان دریافت نشده ات. در خاتمه با توجه یه موارد فوق الذکر و نیز به دلیل عدم پاسخ گویی مسئولانه متولیان امر، ضمن ابراز بیزاری از ادامه سیطره آقای دکتر همدانی گلشن بر دانشگاه صنعتی اصفهان، که منجر به تضییع حقوق اقشار مختلف دانشگاهی اعم از دانشجویان، کارکنان و اعضاء هیئت علمی گردیده و کیان دانشگاه و عزت نفس افراد را به سخره گرفته است، وظیفه وجدانی و صنفی خود دانسته که از این پس اقداماتی موثر و مستقیم را برای پایان دادن به سیاست ها و رفتارهای مخرب ایشان در دستور کار قرار داده و از کلیه ظرفیت های موجود در جهت مقابله با این خودکامگی ها استفاده نماییم.

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

کمیته منتخب نویسندگان نامه به مقام معظم رهبری، وزارت عتف، سایت الف و کلیه مسئولین ذیربط کشور

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش + 9 =