emam-jome-shahreza-Custom
۱۷:۲۸ - جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۲۸

امام جمعه شهرضا:

پشت صحنه حمله عربستان به یمن، آمریکا قرار دارد/ آمریکایی‌های اهل وعده خوب نیستند

حجت‌الاسلام یعقوبی ضمن محکوم کردن جنایات عربستان در یمن، اظهار کرد: کسی که ادعای خادم الحرمینی را دارد ضعیف‌ترین مردم را شبانه روز سرکوب می کند و مراکز آموزشی، پزشکی و زیرساخت‌های را نابود می‌کند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا که به مناسبت روز ارتش در پادگان گروه 22 توپخانه برگزار شد، اظهار کرد: تقوای الهی، پروا داشتن از حضرت حق است.

امام جمعه شهرضا افزود: کسانی که از دیگران پروا ندارند اما از خداوند متعال پروا دارند و همان هایی هستند که گفتار، کردار و رفتارشان رضایت خداوند را به دنبال دارد.

وی با اشاره به شعار سال، گفت: امروز جامعه ما نیاز به وحدت و هم‌پارچگی دارد و پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر وحدت و همدلی مردم بود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه امروز پروژه‌های مختلفی در دست اقدام است و مسئولان در این زمینه خدمت می‌کنند تصریح کرد: باید افرادی در جامعه افرادی باشند تا میان کسانی که از هم جدا هستند ائتلاف و همدلی کنند و امام سجاد از خداوند این توفیق را طلب می‌کند.

بعضی از افراد در جامعه نان‌شان در ایجاد اختلاف است

وی بیان کرد: بعضی از افراد در جامعه نان‌شان در ایجاد اختلاف است که اسلام این را نمی‌پسندد و نباید کلمه‌ای بگوییم که مایه اختلاف و تفرقه شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: رهبر معظم انقلاب آنقدر بینش و دیدشان وسیع است که امسال را سال همدلی و هم‌زبانی، دولت و ملت نام‌گذاری کردند و باید در همه صحنه‌ها این شعار عملیاتی شود.

وی گفت: هر کس تریبونی دارد و مصاحبه‌ای می‌کند باید در جهت همدلی و هم زبانی باشد و هر چه بیشتر جلو می‌رویم به حساسیت این شعار آگاه می‌شویم.

امام جمعه شهرضا با اشاره به اینکه در هر امتی اختلاف ایجاد شد با شکست مواجه می‌شود، بیان کرد: اگر تابع رهبر معظم انقلاب هستیم باید به این شعار عمل کنیم و هیچ جمله‌ای نوشته و گفته نشود که اختلاف در آن باشد.

افرادی که مسئولیت دارند از مشاوران صادق و عادل استفاده کنند

وی با بیان اینکه تا پایان سال هر قدمی که برداشته می‌شود باید در جهت همدلی و هم زبانی باشد، افزود: افرادی که مسئولیت دارند باید از مشاوران صادق و عادل استفاده کنند تا سبب اختلاف نشود.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: افرادی در جامعه هستند که نمی‌خواهند افراد با همدیگر متحد باشند و بحمدالله در شهرضا تعامل خوبی بین همه مدیران، دست‌اندرکاران، دوایر دولتی و نیروهای انقلابی و مردمی وجود دارد و باید همین مسیر را در شهرستان ادامه دهیم.

نماز جمعه شهرضا از پادگان ارتش شروع شد

وی با تبریک روز 29 فروردین به ارتش‌یان و فرمانده گروه 22 توپخانه ارتش، اظهار کرد: نماز جمعه شهرضا از پادگان ارتش شروع شد و بعد از سه سال به داخل شهر منتقل شد و هر سال یکبار به خاطر عظمت و اقتدار ارتش، نماز در پادگان گروه 22 توپخانه برگزار می‌شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه اقتدار نظام به نیروهای مسلح و ارتش است، بیان کرد: مرزهای این مملکت با نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و بسیج کنترل می‌شود و هر ماه در دفاع از خاک میهن چند شهید تقدیم می‌کنند.

وی افزود: 31 فروردین ماه اول ماه رجب است، ماه رجب ماه خدا است و به فرموده پیامبر (ص) هیچ ماهی در حرمت و فضیلت مانند ماه رجب نیست.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه رسیدن به ماه رمضان مقدمه‌اش ماه رجب است، گفت: اگر کسی در ماه رجب یک روز روزه بگیرد خدا را از خودش خشنود ساخته است.

سال گذشته 70 درصد از شرکت‌کنندگان در اعتکاف جوانان بودند

وی با اشاره به 13 رجب ولادت حضرت علی(ع) بیان کرد: 13 رجب آغاز ایام البیض است و افراد برای ثبت نام می‌توانند به سازمان تبیلغات اسلامی مراجعه کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه سال گذشته 70 درصد از شرکت‌کنندگان در اعتکاف جوانان بودند، افزود: خودمان را از یاد برده‌ایم و سه روز اعتکاف می‌تواند ما را از غفلت و فراموشی بیرون آورد.

وی گفت: چرا باید در شهرضا خانواده‌ای به علت نداشتن کرایه خانه در بیرون از منزل شب را به صبح برساند و کسی هم به آنها کمک نکند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با محکوم کردن جنایات عربستان در یمن، اظهار کرد: کسی که ادعای خادم الحرمینی را دارد ضعیف‌ترین مردم را شبانه روز سرکوب می کند و مراکز آموزشی، پزشکی و زیرساخت‌های را نابود می‌کند.

وی افزود: باید از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد که جلوی تمام کسانی که می‌خواستند به ائتلاف عربستان کمک کنند را گرفت.

امام جمعه شهرضا خاطرنشان کرد: دیپلماسی ایران سبب شد که دولت پاکستان و ترکیه عاقلانه در این زمینه عمل کنند و خودشان را از این ائتلاف کنار بکشند.

وی گفت: همان کارهایی که اسرائیل در غزه انجام داد امروز عربستان و اسرائیل در یمن انجام می‌دهند و ما باید برای پیروزی یمن دعا کنیم.

پشت صحنه حمله عربستان به یمن، آمریکا قرار دارد

حجت الاسلام یعقوبی افزود: این حمله خیانت اول عربستان نیست، در سال 1366، 400 نفر از زائران ایرانی را در مکه به خاک و خون کشید و امام (ره) فرمودند، ما اگر از همه بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت.

وی تصریح کرد: پشت صحنه حمله عربستان به یمن، آمریکا قرار دارد که از زمین و هوا کمک نظامی و تسلیحاتی می‌کند که خیلی از کمک‌های هوایی را مردم یمن گرفته‌اند که ثابت کنند آمریکا کمک تسلیحاتی می‌کند.

آمریکایی‌های اهل وعده خوب نیستند

امام جمعه شهرضا بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند، آمریکایی‌های اهل وعده خوب نیستند ما به آنها اعتماد نداریم اما بخاطر اینکه دنیا بداند آنها جنایتکار و اهل توطئه هستند مذاکرات را پیش می‌بریم.

وی تصریح کرد: در مذاکرات هسته‌ای، رئیس جمهور آمریکا آنقدر عقب‌نشینی کرد که یک رئیس جمهور بدون قدرت و پوشالی در مقابل کنگره آمریکا قرار گرفت و تسلیم شد.

ایران تبدیل به قدرت منطقه شده است

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه رئیس جمهور فرمودند طرف ما 1+5 است و لاغیر، گفت: آنها پنداشتند همیشه ایران باید ضعیف و زیر دست آنها باشد و حال دیدند ایران قدرت منطقه است.

وی با بیان اینکه با کمک رزمندگان اسلام و خون شهدا ایران تبدیل به قدرت منطقه شده است، تصریح کرد: در منطقه هرجا خواستند به نتیجه برسند ایران باید دخیل باشد در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، یمن، پاکستان ایران نقش داشته است.