صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » فریب تبلیغات شبکه های ماهواره ای را نخورید/ هیچ تماس بین المللی رایگانی در کار نیست

فریب تبلیغات شبکه های ماهواره ای را نخورید/ هیچ تماس بین المللی رایگانی در کار نیست

سرپرست مخابرات خوروبیابانک گفت: اعمال هزینه مکالمه بین المللی در قبض دو دوره بعد دست آویزی شده برای شبکه های ماهواره ای که تبلیغ می کنند تماس با ما رایگان است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیرخور، محمد رضا مختاری، سرپرست اداره مخابرات خوروبیابانک در گفتگو با سفیرخور از کلاهبرداری شبکه های برگزار کننده مسابقه های تلفنی خبر داد و گفت: در حیطه ارتباطات بین الملل، اپراتور های هر کشور، با هم تعامل دارند و مکالماتی را به سمت هم ارسال می کنند و بایستی جوابگو باشند، طبق توافقی که هست باید به ازای هر تقاضای مکالمه و مدت زمانی که شرکتی تقاضای مکالمه با شرکت دیگری را داشته باشد باید هزینه ای بر اساس تعرفه سازمان جهانی مخابرات بپردازند.

مختاری افزود: در حیطه بین الملل هر اپراتور باید هزینه را از مشترک خود وصول نماید، روال به این صورت است که بعد از مکالمه بین الملل آنالیز آن صورت می گیرد و در دوره بعدی به جای دوره جاری محاسبه خواهد شد، به همین علت اگر به طور مثال در این ماه مکالمه بین الملل داشته باشید، در قبض مخابراتی این دوره، هزینه مکالمات بین الملل لحاظ نخواهد شد و در دوره لحاظ خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این دست آویزی شده برای شبکه های ماهواره ای که تبلیغ می کنند تماس با ما رایگان است، و مشترک با تماس با این شبکه ها و لحاظ نشدن هزینه تماس در قبض دوره جاری اطمینان حاصل خواهد کرد که واقعا تماس با این شبکه ها رایگان هست و در دوباره در دوره بعدی با اطمینان خاطر، تماس های بیشتری برقرار می کند، غافل از اینکه در دوره ی بعدی هزینه این مکالمات را خواهد پرداخت و در یک بدهی میلیونی غرق خواهند شد.

سرپرست اداره مخابرات خور با بیان ابعاد دیگر این کار گفت: در این حالت خروج ارز بدون هیچ آورده ای از کشور اتفاق می افتد و این کلاه برداری نوین بین المللی است و آنچه که مهم است ضربه ای است که به اقتصاد کشور وارد می شود.

وی در پایان تصریح کرد: تعرفه مکالمات بین الملل کاملا مشخص است و مشترکین با تماس با شماره رایگان 1818 و انتخاب عدد4 و وارد کردن شماره مقصد از تعرفه مکالمه مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × پنج =