صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » کشت زعفران در شهرستان شهرضا آغاز شد

برای اولین بار

کشت زعفران در شهرستان شهرضا آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: برای اولین بار در 3 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شهرضا زعفران کشت شد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۹

به گزارش صاحب نیوز، عبدالرضا تاکی در گفتگو با خبرنگار شهرضا نیوز گفت: برای نخستین بار در ۳ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شهرضا زعفران به صورت آزمایشی کاشته شد.
تاکی به مطالعات انجام شده برای تولید و کشت زعفران با بازدهی مناسب در این شهرستان اشاره کرد و گفت: کشت زعفران برای نخستین بار در این شهرستان در ۳ هکتار آغاز شده و دراین راستا تعداد معدودی از زارعان علاقه مند برای تولید این محصول در اراضی زراعی خود به کشت این محصول همت کرده اند.
وی اضافه کرد: با توجه به نیاز کم گیاه زعفران به منابع آبی و شرایط خشکسالی ، تمام شرایط برای تولید این محصول در بخش‌هایی از شهرستان مساعد و مطلوب ارزیابی شده است.
تاکی گفت: این کشت برای اولین بار در این شهرستان بوده و در هر هکتار ۳۰ تن پیاز زعفران به صورت ردیفی کشت شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: در سال های نخست کشت، زعفران زیادی نمی توان از زمین برداشت کرد و ممکن است در سال های ابتدایی کشت یک یا دو کیلو زعفران از هر هکتار برداشت کرد .
تاکی با بیان اینکه از سال سوم کشت زعفران می توان از هر هکتار چهار تا پنج کیلو زعفران برداشت کرد افزود: زعفران گیاه ارزشمندی که از اهمیت اقتصادی بالایی برخوردار است و به این خاطر در دنیا به طلای سرخ معروف شده است.
وی در پایان با اشاره به اینکه مقاومت این گیاه به سرما زیاد است گفت: این گیاه به دلیل خواص تقویت حافظه و اعصاب، رفع خستگی، نشاط آوری و کاهش کلسترول خون از اهمیت خاصی برخوردار است و در کل دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد