صفحه اصلی » سیاسی » آیت‌الله خامنه‌ای شایسته‌ترین رهبر جهان است /ضعف خواص منشا مشکلات

آیت‌الله خامنه‌ای شایسته‌ترین رهبر جهان است /ضعف خواص منشا مشکلات

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه رهبر انقلاب شایسته‌ترین رهبر جهان است گفت: سران کشورهای بزرگ و مهم دنیا هیچ یک به اندازه رهبر انقلاب شایستگی و لیاقت مسند حکومت را ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی ظهر امروز در یادواره شهدای بیسم‌چی و مخابرات استان قم در مجتمع آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به ارزش زنده نگه داشتن یاد شهدا اظهار داشت: اگر مؤمنان و علما در طول سال‌ها نهضت عاشورا را زنده نگه نمی‌داشتند، بسیاری از معارف تشیع امروز به دست فراموشی سپرده شده بود.

وی ادامه داد: بر همین اساس کسانی هم که امروز یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارند، در واقع مسیری را باز می‌کنند که میلیون‌ها انسان با ارزش‌های ماندگار انقلاب و اسلام انس بگیرند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تاکید بر تکریم خانواده شهدا ابراز داشت: در سایه این زنده نگه داشتن ارزش‌ها حقیقت اسلام و شهادت درک و دل‌ها نورانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از شهدا ویژگی‌هایی دارند که می‌توان از زندگی آنها درس گرفت خاطرنشان کرد: شهدای بی‌سیم‌چی نمونه‌ای از این شهدا هستند که تلاش کردند تا پیام فرمانده به رزمندگان انتقال داده شود.

آیت‌الله مصباح یزدی عنوان داشت: این موضوع از جهاتی به رسالت انبیا شبیه است که پیام را از خداوند دریافت کرده و به مردم می‌رساندند.

وی ادامه داد: اگر رسولان در این پیام‌رسانی خود اهمال کنند در واقع در حق جامعه خیانت کرده و مرتکب گناه بزرگی شده‌اند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: جنگ هشت ساله که تهدید بزرگی علیه مرزهای ما به شمار می‌رفت، با عنایت خداوند، رهبری‌های امام خمینی(ره) و فداکاری‌های مردم به پایان رسید اما امروز دشمن جنگی خطرناک‌تر علیه ما پیش گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جنگ امروز ما جنگ نرم است ابراز داشت: در این جنگ نیز همان تشکیلات ضرورت دارد و باید کسانی باشند که پیام‌ها را از رأس هرم که ولایت است به مردم برسانند.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه پیام‌ها از لحاظ محتوا متفاوت هستند، خاطرنشان کرد: برخی پیام‌ها به صورت سخنرانی و بیانیه به اطلاع‌ مردم می‌رسد اما پیام‌های حساس‌تر به صورت عریان تنها برای فرماندهان و افراد خاص بیان می‌شود و آنها باید از این پیام خام نکات مهم را استخراج کرده و به صورتی که ذهن جامعه مغشوش نشود، بازگو کنند.

وی گفت: بسیاری از افراد جامعه اگر پیام‌های محرمانه و مهم را بدون واسطه بشنوند، صبر خود را در شرایط حساس از دست داده و میدان را خالی می‌کنند به همین خاطر لازم است کسانی باشند تا این پیام‌ها را از ولایت دریافت کرده و به شکلی که ایجاد آرامش کند، به مردم برسانند.

 *ضعف‌های امروز کشور ناشی از ضعف خواص است

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به سلاح‌هایی که در پیروزی در جنگ نرم نیاز داریم ابراز داشت: یکی از این ارکان پیروزی مردم هستند که بارها وفاداری و حضور خود در صحنه‌ها را اثبات کرده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از جلوه‌های این حضور و وفاداری راهپیمایی 22 بهمن است که با وجود تمام تلاش‌های دشمنان برای کم‌رنگ شدن، پرشورتر از هر سال برگزار شد.

*رهبر انقلاب شایسته‌ترین زمام‌دار جهان هستند

آیت‌الله مصباح یزدی رهبری را رکن دیگر ایستادگی در برابر توطئه‌ها دانست و عنوان داشت: در تمام عالم غیر از مقام معظم رهبری کسی را نمی‌شناسم که به این خوبی از عهده این مسئولیت برآیند.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب شایسته‌ترین رهبر جهان است افزود: سران کشورهای بزرگ و مهم دنیا هیچ یک به اندازه رهبر انقلاب شایستگی و لیاقت مسند حکومت را ندارند و به هیچ عنوان قابل مقایسه با ایشان نیستند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه یکی دیگر از ارکان جامعه خواص هستند که باید پیام ولایت را به مردم ابلاغ کنند، خاطرنشان کرد: از آنجا که در مردم و رهبری خللی وجود ندارد، ضعف‌هایی که امروز دیده می‌شود را باید به حساب این قشر گذاشت.

وی ادامه داد: وجود انسان همواره با ضعف همراه بوده اما کسانی که مسئولیتی الهی به عهده‌شان گذاشته شده باید بیش از دیگران در از بین بردن این ضعف‌ها بکوشند.

آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: اگر کسانی که در جامعه مسئولیت ابلاغ پیام ولایت به مردم را به عهده دارند، در این کار کوتاهی کرده یا پیام ولایت را مطابق با هوای نفس خود تفسیر کنند، خسارت‌هایی به جامعه وارد می‌شود که حتی صدام نتوانست به کشور وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 6 =