صفحه اصلی » اجتماعی » 21هزار نفر امسال تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی را گزارش کردند

21هزار نفر امسال تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی را گزارش کردند

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی از ثبت 21 هزار و شش گزارش مردمی از تخلفات در عرصه منابع طبیعی طی 10 ماهه اول امسال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از ایسنا: سرهنگ سبزعلی افزود: سال گذشته 26 هزار و 631 گزارش مردمی ثبت شده بود که به دلیل تغییر خط ارتباطی 09696 به خط 1504 با 21 درصد کاهش مواجه شدیم؛ زیرا خط قبلی پس از چند سال استفاده کاملا بین مردم جا افتاده بود.

وی ادامه داد: با وجود آنکه وظیفه یگان حفاظت، حفظ و نگهداری از عرصه‌های منابع طبیعی است، مخابرات و وزارت ارتباطات برای ادامه‌ی برقراری ارتباط از طریق خط 09696، چهار میلیارد پول درخواست کردند که با وجود برگزاری جلسات و مکاتبات بسیار نتوانستیم این خط را نگه داریم.

قرق بانان کشته شده شهید محسوب نمی‌شوند
 

صاحب نیوز به نقل از ایسنا: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گفت: از آنجا که تا کنون به روشنی در قانون مشخص نشده که محافظان منابع طبیعی، کارمندان شیلات و محیط بانان محیط زیست که در حین کار کشته می‌شوند شهید محسوب می‌شوند، با مشکلاتی مواجه شده‌ایم که به دنبال رفع آن هستیم.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اثرگذار باید تایید شهادت این افراد را در دستورکار خود قرار دهند، افزود: به همین منظور مجلس در حال رسیدگی به موضوع تایید شهادت این افراد است که زمان زیادی لازم دارد.

سبزعلی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص قتل آخرین قرق بان شهید اظهار کرد: قاتل این قرق بان شناسایی شده و به ارتکاب قتل اعتراف کرده است که امیدواریم با پیگیری محاکم قضایی هرچه زودتر مجازات شود.

وی ادامه داد: سازمان جنگل‌ها طی بازدید از خانواده این فرد مقرر کرده تا جایی که ممکن است از لحاظ مالی توسط سازمان کمک شوند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی با بیان اینکه حاکمان قضایی باید برای جلوگیری از وقوع مجدد این اتفاقات جدی ترعمل کنند، افزود: علاوه بر اهمیت برخورد قضایی، تجهیز نیروهای یگان حفاظت در حداقل رساندن خطرات جانی بسیار با اهمیت است که به همین دلیل آموزش بیشتر نیروها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × سه =