صفحه اصلی » اقتصادی » لایحه بودجه، اردیبهشت‌ماه به صحن مجلس می‌آید/ به محض تقدیم بودجه، کمیسیون تلفیق شکل می‌گیرد

لایحه بودجه، اردیبهشت‌ماه به صحن مجلس می‌آید/ به محض تقدیم بودجه، کمیسیون تلفیق شکل می‌گیرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس، گفت: با توجه به زمان‌بندی مقرر بررسی بودجه در آیین‌نامه داخلی مجلس، بودجه اردیبهشت‌ماه به صحن‌مجلس می‌رسد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،"عزت‌الله یوسفیان‌ملا" نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به تاخیر دولت در ارائه "بودجه 92 "،گفت: نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کشور تا مدت ده روز می‌توانند پیشنهادهای خود را به کمیسیونهای تخصصی مجلس ارائه دهند و "کمیسیون‌های تخصصی" نیز موظفند حداکثر تا 15 روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به "کمیسیون تلفیق" تقدیم کنند.

وی در ادامه افزود: در ادامه روند رسیدگی به لایحه بودجه، کمیسیون تلفیق نیز موظف استف حداکثر مدت پانزده روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیونهای تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیوینهای تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند که البته این مهلت با موافقت هیات‌رئیسه به مدت پانزده روز دیگر قابل تمدید است که معمولا این زمان تمدید می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در ادامه اظهار داشت: با توجه به این زمان‌بندی، بودجه اردیبهشت‌ماه به صحن‌علنی مجلس می‌رسد تا بررسی آن در صحن بهارستان شروع شود.

یوسفیان‌ملا با بیان این که به محض ورود لایحه بودجه به مجلس، کمیسیون تلفیق تشکیل خواهد شد، گفت: به منظور تنظیم اصول و مفاد بودجه کل کشور و ایجاد هماهنگی بین کمیسیونهای تخصصی، پس از تقدیم لایحه بودجه توسط دولت به مجلس، کمیسیون تلفیق مرکب از کلیه اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و دو نفر از هر‌یک از کمیسیونهای تخصصی تشکیل خواهد شد و ماموریت این کمیسیون تا تصویب نهایی لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه − 4 =