صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » عدم وجود پارک اختصاصی برای بانوان شهرضا یک معضل است

رئیس زندان شهرضا

عدم وجود پارک اختصاصی برای بانوان شهرضا یک معضل است

رئیس زندان شهرضا گفت: در شهرستان شهرضا پارک اختصاصی بانوان برای ورزش و فعالیت‌های فرهنگی وجود ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - جمعه ۱۳۹۴/۰۲/۴

به گزارش صاحب نيوز به نقل از شهرضا نيوز، سیدرضا موسوی در جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان شهرضا اظهار کرد: نهاد خانواده تأثیرگذارترین نهاد در اجتماع است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های گروهی را برای بانوان برنامه‌ریزی کنیم، افزود: در شهرستان شهرضا پارک اختصاصی بانوان برای ورزش و فعالیت‌های فرهنگی وجود ندارد.

رئیس زندان شهرضا با بیان اینکه ایجاد بوستان‌های مخصوص بانوان که آن‌ها بتوانند بدون محدودیت پوششی و امنیت بالا به تفریح و سرگرمی‌ در آن بپردازند بسیار مهم است، گفت: از آنجا که بانوان نقش مهمی ‌در کانون خانواده و تربیت فرزندان دارند، توجه به ورزش و تفریح آنان در راستای زندگی بهتر امری ضروری است و این در حالی است که امکانات و فضاهای ورزشی اختصاصی به بانوان در شهر ناچیز است.

وی اظهار کرد: با وجود افسردگی در بین بانوان، آپارتمان نشینی ضرورت دارد که یک ورزشگاه و پارک اختصاص برای بانوان ایجاد شود.

موسوی با بیان اینکه احساس آرامش یکی از امتیازات احداث پارک‌های اختصاصی است، گفت: آزادی در پوشش و انجام ورزش‌های متنوع و استفاده از امکانات و تجهیزات خاص بانوان، افزایش میزان سلامت جسمی و روانی زنان را چندان می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه باید برای زنان سرپرست خانوار برنامه‌ریزی کرد، بیان کرد: از مشاوران آموزش‌وپرورش برای ورود به زندان و ارائه آموزش‌های لازم به زندانیان استقبال می‌کنیم.

رئیس زندان شهرضا تصریح کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید مراکز مشاوره بعد از طلاق راه‌اندازی شود این مرکز آسیب‌های اجتماعی بعد از طلاق را کنترل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد