صفحه اصلی » استان اصفهان » مقتدایی:سهم‌پژوهش‌ازتولیدناخالص3%است

مقتدایی:سهم‌پژوهش‌ازتولیدناخالص3%است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مطابق قانون سهم تحقیق و پژوهش از تولید ناخالص داخلی باید سالانه نیم درصد اضافه شود تا در پایان برنامه پنجم به سه درصد برسیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مهر عباس مقتدایی صبح چهارشنبه در ششمین جشنواره پایان دوره رشد فناوری شرکت‌های مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه بر این نکته تاکید شده که ما باید به جایگاه دوم علم و فناوری در منطقه برسیم و تا پایان برنامه پنجم آن را تثبیت کنیم.

وی افزود: این کار بدون حمایت مجموعه‌هایی همانند شهرک علمی تحقیقاتی امکان‌پذیر نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: همچنین بازنگری ارتقای هیئت علمی، رفع مشکلات مختلف، افزایش فرصت‌های مطالعاتی و ایجاد مراکز تحقیقات و فناوری پیشرفته تسهیل ارتباط دانشگاه‌ها با دستگاه‌های اجرایی از جمله صنعت و راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌های کاربردی در دانشگاه‌ و شهرک‌های علمی تحقیقاتی  برای رسیدن به این جایگاه ضروری است.

مقتدایی اضافه کرد: در یکی از بندهای این قانون سهم تحقیق و پژوهش از تولید ناخالص  داخلی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این سهم سالانه نیم درصد اضافه شود تا در پایان برنامه پنجم به  سه درصد برسیم که الان از این بخش عقب هستیم.

وی تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وظیفه پیگیری و نظارت این مسئله را بر عهده دارد که ما نیز مجدانه آن را دنبال می‌کنیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − 12 =