صفحه اصلی » استان اصفهان » تولید نیمی از طلای کشور در اصفهان

تولید نیمی از طلای کشور در اصفهان

رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه بیش از نیمی از طلای کشور در استان اصفهان تولید می‌شود، گفت: بیشترین تعداد کد شناسایی استاندارد صادر شده برای تولید کنندگان طلا در کشور، به اصفهان تعلق دارد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز، به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایرانمحمد کشتی آرای، رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور، در همایش آشنایی با استانداردسازی مصنوعات طلا و فلزات گرانبها گفت: 300 تن طلا در کشور در گردش است و امسال 110 تن مصنوعات طلا تولید شده است.

وی از استان اصفهان به عنوان قطب تولید طلا در کشور یاد کرد و افزود: بیش از نیمی از طلای کشور در استان اصفهان تولید می‌شود .

مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی و انرژی سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این همایش گفت: 4 هزار واحد طلاسازی در کشور کد شناسایی دریافت کرده‌اند که با اجرای طرح صدور کدشناسایی استاندارد برای مصنوعات فلزی گرانبها و اعمال نظارت‌های سازمان ملی استاندارد، قاچاق طلا در کشور به حداقل ممکن رسیده است .

بلغاری افزود: در شش ماهه گذشته 14 کیلوگرم مصنوعات تقلبی طلا در کشور، کشف و 126 پرونده برای متخلفان تشکیل شد.

وی گفت: برای حمایت از صنعتگران داخلی عرضه مصنوعات طلای خارجی در کشور ممنوع شده است و مطابق این قانون عرضه آن قاچاق محسوب می‌شود .

مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی و انرژی سازمان ملی استاندارد ایران افزود: از ابتدای سال آینده پروانه کاربرد علامت استاندارد برای مصنوعات نقره و طلا اجباری می‌شود و گشت‌های نامحسوس این سازمان در ساعات غیر اداری بر حسن اجرای کار نظارت می‌کنند.

شفیعی، مدیرکل استاندارد استان اصفهان نیز در این همایش گفت: هزار و 370 تولید کننده طلا در این استان کد شناسایی استاندارد دریافت کرده‌اند که در مجموع 150 واحد تولیدی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند .

وی استان اصفهان را نخستین استان در اجرای طرح استاندارد سازی طلا برشمرد و افزود: هیچ طلای ساخته شده خارجی در بازار قابل عرضه نیست و در صورت مشاهده، قاچاق محسوب شده و به نفع دولت ضبط می‌شود .

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اصفهان، در همایش استاندارد سازی مصنوعات طلا و فلزات گرانبها، با حضور تولیدکنندگان و سازندگان صنایع و ادوات مورد مصرف در صنعت طلا و جواهر سازی، راهکارهای پیشگیری از قاچاق این محصولات بررسی و بر ساخت و عرضه طلای با کیفیت تاکید شد .

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − سه =