صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش 21 درصدی ارزش صادرات بخش معدن

افزایش 21 درصدی ارزش صادرات بخش معدن

جعفری از افزایش 21 درصدی ارزش صادرات بخش معدن در 10 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از برنا، وجیه الله جعفری معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ارزش صادرات بخش معدن در 10 ماه گذشته به 2 میلیارد و 233 میلیون دلار رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (یک میلیارد و 844 میلیون دلار) رشد 21 درصدی داشته است.

وی با بیان این‌که صادرات معدنی از نظر وزنی نیز با رشد 20 درصدی همراه بوده است افزود: در 10 ماه گذشته 23 میلیون و 279 هزارتن محصول معدنی از کشور صادر شد و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته صادرات این بخش از نظر وزنی به 19 میلیون و 378 هزار تن رسیده بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که بخش معدن تا پایان امسال بر اساس هدفگذاری انجام شده باید 3 میلیارد دلار صادرات داشته باشد؛ افزود: تاکنون 73.3 درصد اهداف صادراتی در بخش معدن محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که روند افزایشی صادرات بخش معدن تنها با سرمایه گذاری روز افزون در این بخش محقق می‌شود؛ افزود: باید حلقه‌های مفقوده زنجیره معدن تکمیل شود تا تقاضا برای برخی مواد معدنی نادر که در صنایع پیشرفته و خودرو استفاده می‌شوند، افزایش یابد.

جعفری با بیان این‌که رویکرد وزارتخانه در بخش معدن ایجاد کشش مناسب برای جذب سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف معدنی است گفت: مواد معدنی در بخش فرآوری پر ارزش می‌شوند و باید زنجیره محکمی بین اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی ایجاد شود که این امر نیاز به سرمایه گذاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × سه =