صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش 24 درصدی زورگیری در کشور/ 2درصد سرقت‌ها به عنف است

کاهش 24 درصدی زورگیری در کشور/ 2درصد سرقت‌ها به عنف است

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی با بیان این که تنها دو درصد از پرونده‌های سرقت به عنف است گفت: پس از تصمیم قاطع دستگاه قضائی مبنی بر برخورد هرچه بیشتر با سارقان زورگیر، شاهد کاهش 24 درصدی وقوعات این جرم در کشور هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از ایسنا: سرهنگ خالقی‌فرد، با بیان اینکه در پلیس آگاهی مسائلی همچون سرقت، قتل، جرایم‌اقتصادی، قاچاق کالا و… مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: در معاونت مبارزه با سرقت این پلیس نیز مسائلی همچون سرقت وسایل نقلیه، اماکن و سرقت‌های خاص همچون زورگیری و… مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در مورد وضعیت وقوع سرقت‌های به عنف همچون زورگیری و… عنوان کرد:‌ تنها دو درصد از سرقت‌ها به عنف است.

وی با بیان اینکه ازمجموع سرقت‌ها بالغ بر 97 درصد از نوع عادی بوده، درمورد وضعیت وقوعات جرایم و سرقت‌های به عنف گفت: برخورد قاطع و به موقع قوه‌قضائیه با سارقان به عنف که پس از حادثه زورگیری‌ها راکب موتورسوار رخ داد، موجب موجی از احساس ناامنی در میان سارقان و زوگیران شد.

کاهش 30 درصدی سرقت به عنف در تهران

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی با بیان اینکه پس از تصمیم قاطع دستگاه قضا در مورد سرنوشت زورگیران شاهد کاهش 30 درصدی وقوعات سرقت به عنف تنها در تهران بوده‌ایم گفت: این در حالی است که میزان وقوعات سرقت به عنف و زورگیری در کل کشور24 درصد در این مدت کاهش یافته است.

خالقی‌فرد اقدام قاطع دستگاه قضایی را عامل مهمی در کاهش وقوع زورگیری عنوان‌کرد و گفت:‌ با ادامه این روند شاهد کاهش هرچه بیشتر زورگیری در کشور خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − 4 =