siavoshi
۱۷:۰۵ - جمعه ۱۳۹۴/۰۲/۱۱

امام جمعه شهر داران:

طواف کعبه بدون ولایت علی (ع) بت پرستی است/ درگیرهای سیاسی، علت عدم توسعه فریدن

حجت الاسلام سیاوشی مشکل اصلی و عدم توسعه شهرستان فریدن را درگیری های سیاسی دانست و اظهار کرد: در شهرستان در حال حاضر وحدت خوبی برقرار است اما نباید حل مشکل مردم یا بیان آن را یک مسئله سیاسی دانست و به آن دامن زد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فریدن نا، حجت الاسلام سیاوشی امام جمعه شهر داران در خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه فردا اولین روز اعتکاف است، گفت: بهترین لذت انسان در دنیا ارتباط او با خداوند است و اعتکاف بهترین فرصت برای برقرای این ارتباط است.

حجت الاسلام سیاوشی طواف کعبه را بدون ولایت حضرت علی (ع) را بت پرستی خواند و بیان کرد: امروز می بینیم کسانی که خود را خادم الحرمین می خوانند و به ولایت حضرت علی (ع) اعتقادی ندارند با حمله به کشورهای مسلمان و نوکری برای کشورهای غربی دور از خدا شدند و این طواف دور کعبه آنها جزء بت پپرستی نیست.

وی در ادامه به هفته عقیدتی سیاسی سپاه اشاره و عنوان کرد: موجودیت سپاه فقط برای ساز و برگ نظامی آن نیست بلکه به خاطر معنویت و اسلامی بودن آن می باشد که در این قسمت حوزه عقیدتی سیاسی بسیار تاثیر گذار است، به طور مثال نباید صف های نماز جمعه خالی از پاسدارها باشند و یا در مسائل معنوی دیگر فعالیت کمتری انجام بدهند.

اگر سپاه نبود خاورمیانه هم نبود

خطیب جمعه شهر داران با بیان سخن امام خمینی (ره) که «اگر سپاه نبود، کشورهم نبود» تصریح کرد: امروزه اگر سپاه نبود خاورمیانه هم نبود چون مشاهده کردیم nشمنان خواستار این هستند که نقشه خاورمیانه را تغییر بدهند ولی دیدیم که با حضور سپاه نتوانستند و این عظمت این ارگان را نشان می دهد.

امام جمعه شهر داران مشکل اصلی و عدم توسعه فریدن را درگیری های سیاسی دانست و اظهار کرد: در شهرستان در حال حاضر وحدت خوبی برقرار است اما نباید حل مشکل مردم یا بیان آن را یک مسئله سیاسی دانست و به آن دامن زد.

وی مشکل آب شرب و بیکاری در شهرستان را یکی از مشکلات اصلی این دیار عنوان کرد و گفت: در شورای اداری شهرستان که با حضور استاندار برگزار شد قول هایی داده شده ولی باید اعلام کنیم لازم است آب شهرستان از منابع پایدار تامین گردد و آب منطقه ای پیگیر حق مردم  باشد.

حجت الاسلام سیاوشی شوراهای روستا را بهترین حلقه های ارتباطی بین مردم و مسولان دانست و گفت: شوراها باید چالش و عیب ها را شناسایی کنند و به مسوولان انتقال دهند و پیگیر حل مشکلات مردم باشند و مردم نیز با حفظ وحدت بین خود و مسوولان روحیه مطالبگری داشته باشند.