صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش مرگ های ناشی از حوادث کار

افزایش مرگ های ناشی از حوادث کار

در 10 ماهه سال جاری هزار و 517 نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات حوادث کار هزار و 331 نفر بود، 14 درصد افزایش یافته است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از تابناک، در 10 ماهه امسال هزار و 497 مرد و 20 زن بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده اند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده به دلیل حوادث کار در مدت مشابه سال قبل هزار و 313 نفر و تعداد زنان فوت شده 18 نفر بود.

بر اساس این گزارش، در 10 ماهه امسال استان‌های تهران با 207 ، اصفهان با 125 و خراسان رضوی با 94 فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با پنج، چهارمحال و بختیاری با هفت و زنجان و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام با 10 فوتی کمترین مرگ حوادث ناشی از کار را داشته‌اند.

یادآور می شود، در 10 سال گذشته، کمترین میزان مرگ ناشی از حوادث کار با 461 فوتی در سال 1381 و  بیشترین این آمار با هزار و 508 فوتی در سال 1390 گزارش شده‌است.

لازم به ذکر است مرگ ناشی از حوادث کار طی یک دهه گذشته تنها در سال 1388 با کاهش 17.4 درصدی مواجه بوده و در باقی موارد با افزایش این آمار مواجه بودیم.

همچنین بر اساس آمارهای موجود به طور معمول به ترتیب سقوط از بلندی، اصابت اجسام سخت، برق‌گرفتگی، سوختگی و کمبود اکسیژن بیشترین دلایل مرگ بر اثر حوادث کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × پنج =