صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » سال جهانی نور فرصت خوبی برای بهبود زندگی مردم جهان است

در همایش سرگروه های فیزیک استان مطرح شد:

سال جهانی نور فرصت خوبی برای بهبود زندگی مردم جهان است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نامگذاری این سال به نام سال جهانی نور را فرصت خوبی برای آشنا ساختن مردم با نقش نور و استفاده از نور در جهت بهبود زندگی انسان ها دانست.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۹ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیر تیران و کرون مدیر آموزش و پرورش شهرستان در همایش سرگروه های فیزیک استان در سالن بصیرت تیران موضوع این نشست علمی را سال جهانی نور اعلام کرد و گفت: سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد (یونسکو) در آغاز سال ۲۰۱۵ از مقام علمی ابن هیثم دانشمند شهید و بااخلاق جهان اسلام تجلیل نمود و سال ۲۰۱۵ را به افتخار این دانشمند مسلمان سال جهانی نور و فن آوری نوین نوری نامگذاری کرد.

کامران عطایی هدف سال جهانی نور را برجسته کردن اهمیت نور و تکنولوژی های اپتیکی در زندگی و آینده ساکنان کره زمین در یک زندگی پیشرفته دانست و تصریح کرد: پخش نور در نمایش زیبایی ها و حضور نور در تمام زمینه های زندگی انسان از جمله کشاورزی، تکنولوژی، ارتباطات، هنر، فرهنگ و فعالیت های سرگرم کننده تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: پیوند نور و هنر برای به تصویر کشیدن جاذبه های فرهنگی، تاریخی و روح بخشیدن به حیات شهرها آن را عنصری جدایی ناپذیر در زندگی  انسان ها و شاخصی برای ارزیابی کیفیت زندگی تبدیل کرده است.

Picture5

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نامگذاری این سال به نام سال جهانی نور را فرصت خوبی برای آشنا ساختن مردم با نقش نور و استفاده از نور در جهت بهبود زندگی انسان ها دانست و گفت: سازمان یونسکو رسالت خود را در این سال گسترش آگاهی مردم، آموزش برای همه، آشناسازی مردم جهان با فرهنگ ملل مختلف، بهبود زندگی و از بین بردن فقر و مشکلات اجتماعی اعلام کرده است.

تبادل اطلاعات و نظرات بین افراد و سرگروه ها، توجه به کاربردهای فیزیک در زندگی و آشنا با زیبایی های این علم، ایجاد تعامل بین انجمن های علمی، آموزشی و تخصصی و ایجاد فضایی مناسب برای گردهمایی دبیران، تقویت ارتباط دانشگاه با آموزش و پرورش و صنعت، توسعه دامنه علمی و پژوهشی دبیران و ترویج دانش در جامعه از جمله اهدافی بود که عطایی برای برگزاری این نشست در شهرستان مطرح کرد.

وی گفت: داشتن معلمان فیزیک کارآمد و دارای شایستگی حرفه ای در کلاس درس باعث بهینه سازی فرآیند آموزش علوم و ایجاد انگیزه و یادگیری در دانش آموزان خواهد شد.

در ادامه مراسم دکتر فلاح و دکتر محقق از استادان فیزیک دانشگاه اصفهان به ایراد مباحث تخصصی پیرامون علم فیزیک پرداختند.

Picture8 Picture9 Picture14

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 10 =