صفحه اصلی » اقتصادی » اظهارات متفاوت برای واردات گندم هند و پاکستان

اظهارات متفاوت برای واردات گندم هند و پاکستان

در حالیکه معاون رییس‌جمهور از توافق تهاتر برنج، گوشت و گندم پاکستانی خبر داده است، رییس سازمان حفظ نباتات اعلام کرد: "این توافقات برای بررسی سلامت و واردات محصولاتی به غیر از گندم پاکستانی است".

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا:  پس از انتشار خبر آلوده‌بودن گندم‌های هند و پاکستان به آفت سیاهک ناقص، کشور‌های متعددی محدودیت‌های قرنطینه‌ای برای واردات این محصول اعمال کرده و بعضا واردات گندم از پاکستان را ممنوع کرده‌اند اما پایان داستان واردات گندم‌های هند و پاکستان به ایران مشخص نیست و اظهارات متفاوتی از سوی مسئولان دو کشور برای واردات این محصول مطرح می‌شود.

علی سعید‌لو – معاون امور بین‌الملل رییس‌جمهور – چندی پیش اعلام کرد: "در مقابل دادن انرژی و امکانات دیگر به پاکستان، برنج، گوشت و گندم از این کشور وارد خواهیم کرد".

در صورتیکه رضا فتوحی – رییس سازمان حفظ نباتات – گفت: " در سفر اخیر به کشور پاکستان، توافق شد سلامت برنج و گوشت پاکستانی بررسی شود و در صورت تایید سلامت، این محصولات به ایران وارد شوند".

به گفته فتوحی، این توافقات برای بررسی سلامت و واردات محصولاتی به غیر از گندم پاکستانی است و گندم از این کشور وارد نمی‌شود.

این درحالیست که رسانه‌های پاکستانی همواره از آمادگی برای صادرات گندم به ایران و قطعی شدن تهاتر این محصول خبر می‌دهند.

چند روز پیش نیز رویترز به نقل از مقامات پاکستانی از صادرات گندم این کشور به ایران در ماه فوریه خبر داد.

پس از گذشت نزدیک به یک سال از مطرح شدن واردات گندم هندی و پاکستانی همچنان شرایط واردات این محصول در هاله‌ای از ابهام است و هر بار موضوعات گوناگونی در این زمینه مطرح می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شش + 19 =