صفحه اصلی » سیاسی » درخواست نمایندگان مجلس درمورد اختصاص بودجه جداگانه برای کاهش آلودگی هوا

درخواست نمایندگان مجلس درمورد اختصاص بودجه جداگانه برای کاهش آلودگی هوا

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: نمایندگان مجلس درخواست کرده‌اند که از طریق دولت و کمیسیون تلفیق، بودجه‌ جداگانه‌ای در بودجه سال 92 برای کاهش آلودگی هوا پیش‌بینی شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از تسنیم: کمال‌الدین پیرمؤذن عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: به دلیل رأی نیاوردن طرح دوفوریتی کاهش آلودگی هوای کشور، اعضای فراکسیون محیط زیست تصمیم گرفتند تا با مذاکره با افرادی که در کمیسیون تلفیق بودجه عضو خواهند شد، ردیف بودجه‌ای در خصوص آلودگی هوا در حد توان خود در بودجه سال 92 در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: قرار شد نمایندگان از طریق دولت و کمیسیون تلفیق مجلس بودجه‌ای خاص در 4 محور افزایش فضای سبز، توجه ویژه به حمل و نقل عمومی، استانداردسازی واحدهای آلاینده خصوصاً ماشین‌آلات و خودرو و احیای تالاب‌ها و توجه به موضوع ریزگردها در 25 استان کشور را در نظر بگیرند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: اعضای فراکسیون محیط زیست درخواست کرده‌اند که از طریق دولت و کمیسیون تلفیق بودجه‌ جداگانه‌ای در بودجه سال 92 برای کاهش آلودگی هوا پیش‌بینی شود.

 پیرمؤذن خاطرنشان کرد: سالانه 5 هزار نفر در تهران از آلودگی هوا و بدی آب و هوا می‌میرند. همچنین موج جدیدی از بیماری‌ها خصوصاً سرطان از ناحیه آلودگی هوا اتفاق می‌افتد. لذا قرار است نمایندگان مجلس بیشتر از طریق کمیسیون تلفیق مجلس برای اختصاص بودجه به طرح کاهش آلودگی هوا تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 11 =