صفحه اصلی » اجتماعی » نقشه‌ربودن 3000 هزار متر کابل از شرکت بین‌المللی ترفند 14سارق

نقشه‌ربودن 3000 هزار متر کابل از شرکت بین‌المللی ترفند 14سارق

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از دستگیری 14 سارق و مالخر پرونده سرقت از شرکت بین‌المللی در هشتگرد خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از ایسنا:  سرهنگ خدادادی در تشریح جزییات پرونده با بیان اینکه چندی پیش با شکایت شرکت بین‌المللی پرونده‌ای تحت عنوان سرقت پیش روی کارآگاهان گشوده شد، گفت: این شرکت بین‌المللی که در زمینه ساخت قطعات پتروشیمی فعالیت دارند، در شکواییه خود، عنوان داشت که برخی کابل‌های خطوط فشار قوی ساخته شده این شرکت توسط سارق یا سارقان احتمالی از انبارها ربوده شد.

وی با بیان اینکه با ثبت شکایت این شرکت بین‌المللی تحقیق کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی آغاز شد، گفت: تحقیقات ماموران ادامه داشت تا این که آنان در بررسی‌ها دریافتند که یکی از مالخران در سطح شهریار اقدام به فروش کابل‌های فشار قوی می‌کنند که وی دستگیر و برای ارائه پاره‌ای از توضیحات با هماهنگی مقام قضایی به پلیس آگاهی ارجاع داده شد که این مالخر در اظهارات خود سرنخی از راز سرقت‌های شبانه شرکت بین‌المللی را فاش کرد به گونه‌ای که این فرد در اعترافات خود عنوان کرد که اموال مسروقه را از یکی از کارگران شرکت تهیه می‌کند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه با کشف این سرنخ کارآگاهان دستگیری این کارگر سارق را در دستور کار خود قرار دادند گفت: تعدادی از نگهبانان و کارگران این شرکت دستگیر شدند که سرانجام به بزه انتسابی اعتراف کردند.

خدادادی با بیان اینکه این سارقان در اعترافات خود عنوان داشتند که در هنگام شب و با هماهنگی نگهبان‌ها وارد انبار شده و اقدام به ربودن کابل‌های برق فشار قوی می‌کردند گفت: از سارقان سه دستگاه وانت و یک دستگاه خاور که برای نقل و انتقال سیم‌های ربوده شده استفاده می‌شد، کشف و ضبط شد.

وی همچنین با اشاره به ارزش ریالی کابل‌های ربوده شده گفت: سارقان به ربودن 3000 متر کابل فشار قوی به ارزش چهار میلیارد ریال معترف شدند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه در این راستا 14 کارگر، نگهبان شرکت و مالخر دستگیر شدند گفت: افزایش قیمت مس و کسب سود بیشتر از انگیزه اصلی سارقان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 2 =