صاحب نیوز

zakate badrood4

رئیس اداره زکات استان اصفهان:

پرداخت زکات عالی ترین مصداق دستگیری از نیازمندان است

حجت الاسلام رنجبر با بیان بر اینکه هر مالی که زکاتش پرداخت شود ضایع نمی گردد تصریح کرد: پرداخت زکات عالی ترین مصداق دستگیری از نیازمندان است.

کدخبر: 225919
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ @ ۱۸:۴۰


به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری نطنزنا، همایش زکات بخش امامزاده با حضور جمعی از مسئولان ادارات شهرستان و بخش امامزاده، مردم و فعالان عرصه زکات در فرهنگسرای کوثر بادرود برگزار شد.

در این همایش که رئیس ستاد زکات استان اصفهان نیز حضور داشت امام جمعه بادرود طی سخنانی ضمن تقدیر از کشاورزان و فعالان عرصه زکات در بخش امامزاده اظهار کرد: اعتقاد و فرهنگ دینی بالای مردم بخش امامزاده سبب شده اکثر کشاورزان و باغ داران خود را موظف به پرداخت زکات بدانند.

حجت الاسلام قاسمی با بیان اینکه کمیته امداد شهرستان نطنز عملکرد خوبی در حوزه زکات داشته است به سخنان نوروزی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: معظم له در این پیام به تشریح شاخص های مهم حکومت دینی پرداختند که یکی از این شاخصه ها پرداخت زکات است و ما در سالی که به نام همدلی و همزبانی نامگذاری شده است باید به جد در جهت احیاء آن تلاش کنیم.

رئیس اداره زکات استان اصفهان در ادامه این همایش طی سخنانی بر لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب در زمینه پرداخت زکات تاکید کرد و گفت: بهره مندی از ظرفیت علما و روحانیون در سطح جامعه و آگاه کردن مردم از آثار و برکات پرداخت زکات در زندگی فردی و اجتماعی از بزرگ ترین روش های فرهنگ سازی در این عرصه است.

حجت الاسلام غلامحسین رنجبر در ادامه ضمن تشریح آثار پرداخت زکات در زندگی افراد افزود: احیاء و نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه نه تنها فقر را از بین می برد بلکه ضمن نزول برکت در زندگی پرداخت کننده فاصله طبقاتی در جامعه را نیز کاهش می دهد.

وی با بیان بر اینکه هر مالی که زکاتش پرداخت شود ضایع نمی گردد تصریح کرد: پرداخت زکات عالی ترین مصداق دستگیری از نیازمندان است.

رنجبر در پایان با تاکید بر اهمیت طرح شجره طیبه در شهر بادرود و منطقه با توجه به ظرفیت های موجود خاطر نشان کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته مردم ولایی بخش امامزاده تعداد ۲۰۰ اصله درخت انار را در طرح شجره طیبه زکات مستحبی به کمیته امداد اهدا و این درختان پلاک‌کوبی شده و در هنگام برداشت این میوه‌ها بین نیازمندان تقسیم می شود.

به گزارش نطنزنا در پایان این همایش از فعالان عرصه احیاء و پرداخت زکات در بخش امامزاده تجلیل شد.