صفحه اصلی » استان اصفهان » معاون‌استانداردست به‌دامن بسیج‌سازندگی

معاون‌استانداردست به‌دامن بسیج‌سازندگی

معاون برنامه‌ریزی استاندار اصفهان از بسیج سازندگی استان اصفهان خواست با ایجاد مشارکت و شرایط تولید دام سبک به کشاورزان شرق استان در بهبود وضعیت معیشتی آنها کمک کند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز، به نقل از فارس، علیرضا همدانیان در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت 3 بسیج سازندگی با بیان اینکه بسیج سازندگی به عنوان یک سازمان مردم نهاد فعالیت خوبی را در طی 35 سال گذشته ارائه داده است، اظهار کرد: استان اصفهان در شرایط خشکسالی کنونی وضعیت بدی در طول 45 سال گذشته  داشته و این قضیه همچنان مستمر است.

وی با تاکید به این که این رقم اعتبار برای این منظور غیر قابل پیش‌بینی است، افزود: در استان اصفهان 700 هزار جمعیت روستایی وجود دارد که 450 هکتار اراضی موجود زیر کشت،130 هکتار به دلیل کمبود آب کمتر کشت شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار اصفهان با بیان اینکه قابلیت‌های استان در کشاورزی و دامپروری خوب است، تصریح کرد: اردوهای جهادی بسیار برای آینده و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان و دانشجویان بسیار مفید است.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت و شرایط اقلیمی در شرق اصفهان اولویت‌ها و سیاست گذاری‌ها در رابطه با معیشت ترویج و آموزش به سمت تولید و صادرات به سایر استان‌ها از طریق طرح هجرت باشد.

همدانیان با اشاره به محقق شدن این امر به کمک جهاد کشاورزی گفت: در بودجه 91 مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: باید در قسمت شرق اصفهان تولید دام‌های سبک نیز و کاربری‌های مرتبط با کشاورزی صورت گیرد.

معاون برنامه ریزی استاندار اصفهان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه کشاورزی با کمک بسیج سازندگی استان به یاری کشاورزان شرق اصفهان و بهبود وضع معیشتی آنها اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + 4 =