صفحه اصلی » سیاسی » متکی رسماً اعلام کاندیداتوری کرد

متکی رسماً اعلام کاندیداتوری کرد

وزیر سابق امور خارجه در پیامی خطاب به خانواده‌های ایران رسماً کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز , منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه در پیامی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است, رسماً اعلام کاندیداتوری کرد.
 
شنیده‌های خبرنگار ما حاکی است ‌متکی قصد دارد تا 24 خرداد‌ماه در خصوص رئوس برنامه‌ها و اقدامات ‌خود‌ در نامه‌هایی با قشر‌های مختلف مردم سخن بگوید‌.
 
‌متن نامه منوچهر متکی به این شرح است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم»
خانواده های  محترم ایرانی
هم میهنان سرافراز
با تقدیم صمیمانه ترین سلام‌ها
 
کشور عزیزمان  بیش از هر زمان در انتظار تغییر نگاه برای ساختن و پرداختن فردای خویش است. بی‌تردید هنگامه آن فرا رسیده است که عادلانه و عاقلانه تاریخ‌مان را مرور کنیم که چه گفتیم و چه کردیم؟ و باز در کنار هم بیندیشیم ‌که چه باید گفت و چه باید کرد؟
 
باور کنیم در سایه عظمت اسلام و استقلالی که میراث مجاهدت امام عزیز (ره) و شهیدانمان است، در کشوری به غنای انسانی و طبیعی ایران، پیشرفت وعدالت نه یک آرزو و شعار که رسالت و راهبرد تاریخی امروز و هر روز ماست.
 
رسالتی که بی‌تردید ‌سهم دولت در آن ممتاز است‌. دولت متعهد است ‌که بجای ‌قناعت به گذران این روزهای خود به ‌کمتر از تحقق آرمان زندگی عزتمندانه مردم رضایت ندهد.
 
انصاف حکم می‌کند تلاش‌ها ‌و ‌دستاوردهای افتخار‌آمیز همه ‌دولت‌ها را ‌در کنار قدم هایی که برداشته نشد و یا به خطا برداشته شد، قرار دهیم  و ببینیم که وضع امروزین ما حاصل جمع همه اقدامات درست و نادرست است.
 
انتظار می‌رفت در بستر تاکیدات مکرر رهبری شرایط زندگی ما مردم به ویژه در وضع معیشت بیش از گذشته مورد اصلاح قرار گیرد نه آن که در خوش‌بینی مفرط و جهل مرکب کسانی که تحریم را سپر ناکارآمدیشان کرده‌اند، توجیه شود‌.
 
مگر قرار نبود عزم همه دولتمردان جزم گردد تا جراحی بزرگ اقتصاد کشور با هدفمندی یارانه‌ها ضامن عزت هر‌چه بیشتر مردم و حلال مشکلات شود؟ در‌حالی‌که شبیخون تورم و بیکاری، شاهرگ حیات اقتصادی خانواده‌ها را در مرز تحدید قرار داده است‌، مگر مقرر نبود با رفع فقر‌، فساد و ‌تبعیض حرکت در مسیر توسعه و آبادانی کشور تسهیل شود؟
 
حال چگونه زمینه ‌بروز ارقام بی‌سابقه‌ای از فساد مالی ‌فراهم آمده است؟ سوال اساسی این است که مگر مدیریت کشور با تکیه  بر درآمد‌های حاصل از  ذخایر نفت و گاز  که طی سال‌های اخیر نیمی از درآمدهای یکصد ساله اخیر را به خود اختصاص داده است، چه پیچیدگی خاصی دارد که از عهده هر کس و همه کس بر نیاید؟
 
نیاز امروز ما به هنر مدیریت جهاد‌گرایانه‌ای است که فرصت‌شناس‌، بلکه فرصت‌ساز باشد ‌و هر پدیده‌ای را به‌ نفع ‌و منافع ملی  مبدل سازد‌.
 
مدیریتی که در تعامل هوشمندانه با دنیا  ظرفیت‌های ‌سیاست خارجی را در خدمت رونق اقتصاد داخلی به کار گیرد، نه آنکه  با خود‌نمایی و قهرمان‌سازی ‌هزینه‌های سیاسی و اقتصادی ‌کشور داری را افزایش ‌دهد‌.
 
نیاز امروز ما بیش از هر زمان دیگر به نقش‌آفرینی مدیرانی منصف است که در همه عرصه‌ها به‌ویژه در بهره‌گیری از توانمندی فرزندان ملت و نخبگان در حاشیه مانده با عدالت و درایت عمل نمایند‌.
 
باور کنیم برای ما امروز صداقتی که بیم‌مان دهد از دروغی که فریبمان دهد، بهتر است‌. پیشرفت و عدالت شاخص‌هایی دارد که از هر آمار اقوالی صادق‌تر است و بی‌‌تردید وقت آن رسیده است که مسیر طی شده را درست ببینیم و آینده را بدرستی  بسازیم.
 
اینجانب‌ با درک همین‌ ضرورت‌های تاریخی، بایدها و به ویژه نباید‌های مدیریت کشور در عرصه‌های گوناگون از مسائل اقتصادی تا سیاست خارجی‌، از ساحت اساسی ‌فرهنگ و هنر تا موضوعات اجتماعی معتقدم که باید ‌بیش از  گذشته ‌حکمت و حکومت را به ائتلاف گرفت ‌و حاکمان و حکیمان  را هم‌نشین کرد  تا ‌خود فرمان عمل را  در تدبیر کشور‌داری ‌بدست گیرند.
 
بر همین انگیزه با استعانت از ‌درگاه الهی و بیعت دوباره با رهبر حکیم انقلاب اسلامی ‌و کسب اذن و اجازه از  محضر خانواده‌‌های بزرگوار ایرانی ‌علی‌الخصوص خانواده‌های معظم شهدا ‌مصمم به حضور در انتخابات ریاست جمهوری شده‌ام ‌تا با توکل و تحرک برنامه تحول کشور را به ویژه در گره‌گشایی از ائین زندگی روزمره ‌مردم عرضه دارم‌.
 
نمی‌خواهم به بها و بهانه انتخابات ‌که به راستی ابزار است و نه هدف، خود‌سالاری کنم که اولین "من بهترم " را شیطان گفت و مطرود شد و نمی‌گویم که همه چیز را می‌دانم که آن که این گفت، هیچ نمی‌دانست‌، اما اطمینان دارم برنامه‌ای متناسب با باور‌های رهبری و مطالبات مردم را ارائه خواهم داد تا دست کم در دولتی با نام و نشان جمهوری اسلامی‌، رئیس جمهور برای مردم کسی بیش از یک همدرد باشد و چیزی بیش از وعده ‌آینده دهد.
 
تا حکمت الهی چه باشد و رای مردم بر چه افتد
 
بنده خدا – منوچهر متکی
هشتم اسفند یک هزاروسیصد و نود ویک

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده + هجده =