صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » عدم حمایت مالی دولت، کمر شرکت های تولیدی را خم کرد

مدیر عامل تنها شرکت نفت جامد و دوغاب ترمیم در کشور:

عدم حمایت مالی دولت، کمر شرکت های تولیدی را خم کرد

تولید کننده و مخترع شرق اصفهان گفت: حمایت از سرمایه گذاران داخلی و شرکت های کوچک تولیدی می تواند گامی به سوی اجرای خودکفایی و تولید ملی باشد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۳۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان شرق: چرخه های اقتصادی کشور در حمایت از تولیدکنندگان و شرکت های کوچک زودبازده عامل مهمی در جلوگیری از رکود و به نوعی عدم ورشکستگی سرمایه گذارانی است که با انگیزه حمایت از تولیدات ملی پا به عرصه صنعت گذاشتند.
در این میان تولید کنندگان داخلی با همت بلند خود و با شعار ما می توانیم توانستند با همه مشکلات و سرمایه اندک خود پا را فراتر از شعار نهند و نان از بازوان خود خورند و لیکن در این میان هموار کردن راه و ایجاد شرایط مطلوب می توانست نقش حمایتی خوبی را برای انها به وجود اورد.
ابراهیم قطبی از مخترعین جوان شرق اصفهان با کمک شریک خود توانست برند تنها تولیدکننده نفت جامد و دوغاب ترمیم را در کل کشور به نام خود به ثبت برساند و با ایجاد شرکت گل تابناک زنده رود و استخدام حدود ۲۰ نفر اولین گام را به سوی تولید داخلی و حمایت از تولید ملی بر دارد.
وی در ابتدا از مسئولان درخواست حمایت از این تولید را داشت و برای ادامه مسیر و تولید انبوه از طرق مختلف تقاضای وام به منظور گسترش سطح تولید و به تبع آن صادرات محصول و ارزآوری داخلی را بیان کرد.
مخترع و کارافرین جوان شرق اصفهان، از مسیر پرپیچ و خم ادارات برای تحقق وعده مسئولان در دادن وام به سرمایه گذاران سخن گفت و ابراز تاسف بسیار از عدم حمایت در این زمینه را به زبان اورد و تصریح کرد که اگر حمایتی نشود متاسفانه درب تنها شرکت تولید کننده نفت جامد بسته خواهد شد.

Vater-Mark-26576767
بعد از یک سال از تولیدات مخترع جوان، خبر کاهش تولید شرکت و تعلیق کارگران، ما را بر آن داشت تا به دنبال شنیدن دلیل این امر، به سراغ صاحبان شرکت گل تابناک زنده رود برویم.
مدیر شرکت مذکور به خبرنگار ما گفت: مشکلات مالی و عدم حمایت داخلی دلیل اصلی در بسته شدن درب شرکت بود به نحوی که بعد از یک سال دوندگی و چندین امضا در دادن وام در جهت تولید نفت جامد و دوغاب ترمیم، امضای نهایی در اختصاص وام به ما ثبت نشد و کاهش تولید شرکت جوان ما را در بر داشت.
وی از حضور مسئولان به شرکت طی یک سال گذشته خبر داد و اذعان کرد: مسئولان استانی چندین مرتبه بنا به درخواست شخصی ما به شرکت مراجعه کردند و حتی دکتر کامران از نمایندگان اصفهان، کار تولیدی ما را مشاهده و تایید کرد ولی متاسفانه پیگیری ما بدون نتیجه و صندوق مهر امام رضا(ع) وامی را در حمایت از این سرمایه گذاری به شرکت ما اختصاص نداد.
قطبی در پاسخ به این سوال که چه انتظاری از مسئولان دارید، خاطرنشان کرد: آنقدر خسته شده ایم که دیگر انتظاری از مسئولان نداریم و به جهت اینکه در ورود به این کار ضرر نکنیم، شرکت حدود دو ماه است بسته شده و هنوز تولیدات قبلی خود را به بازار فروش می بریم.
وی که در کنار قطبی مخترع جوان شرق اصفهان از فعالین تولید نفت جامد در کشور به شمار می رود، با اشاره به نکته ی پایانی گفت: اگر مسئولان با همت خود میزان سرمایه موثر را به صورت وام به کارآفرینان می دادند امروز وضع ما این نبود که با اشتیاق وارد این شغل شویم و با عدم حمایت به دنبال حرفه ای دیگر بگردیم.
مدیر شرکت گل تابناک خاطرنشان کرد که اگر دولت حمایت کافی از تولیدات داخلی می کرد و سرمایه مورد نیاز را در اختیار افرادی که توان کار را در خود دیده و وارد بازار تولید شدند می گذاشت، قطعا کشور توان بیشتری برای ورود به خودکفایی خواهد داشت ولی همه این موارد با حمایت از کار و تولید داخلی محقق می شود.
امید ان داریم تا مسئولان نگاهی هر چند گاه به وعده های خود در یک سال اخیر بیندازند تا سرمایه گذاران در انتظار سرمایه های وعده داده شده، به امید تولید روز افزون قرار نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده − سیزده =