صدقه
۰۸:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۳۰

مدیر کمیته امداد شهرستان اصفهان خبر داد:

جمع آوری ماهانه ۳۰ میلیون تومان از صندوق های صدقات

مدیر کمیته امداد شهرستان اصفهان گفت: به طور متوسط روزانه حدود ۷۰۰ صندوق بزرگ صدقات تخلیه و ماهانه حدود ۳۰ میلیون تومان از صندوق‌های بزرگ صدقات سطح شهر اصفهان پول جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش صاحب نیوز، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی اصفهان، علی جعفری در جمع خبرنگاران در مورد عاملان صندوق‌های صدقات اظهار کرد: در کمیته امداد شهرستان اصفهان 140 نفر در امر تخلیه صندوق‌‌های صدقات مشغول به کار هستند که 57 نفر عامل تخلیه صندوق‌های کوچک، 8 نفر عامل برای صندوق صدقات متوسط و 23 نفر عامل تخلیه صندوق بزرگ و بیش از 50 نفر نیروی افتخاری، پاره وقت و اداری در این بخش مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ جمع‌آوری شده از صندوق صدقات روزانه متفاوت است، افزود: به طور متوسط روزانه 700 صندوق بزرگ در مرکز تجمیع صدقات تخلیه و شمارش می‌شود و در مجموع ماهانه حدود 30 میلیون تومان از صندوق‌های صدقات بزرگ جمع‌آوری می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان اصفهان در مورد هزینه ساخت صندوق‌های صدقات بیان کرد: هزینه هر یک از صندوق‌های بزرگ 270 هزار تومان، هزینه ساخت صندوق‌های متوسط 173 هزار تومان و هزینه ساخت صندوق‌های کوچک 21 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان اصفهان نیز 8 هزار صندوق بزرگ در معابر، 6 هزار و 600 صندوق متوسط در ادارات و سازمان‌ها و 170 هزار صندوق کوچک خانگی دارد.

جعفری در مورد نصب صندوق‌های جدید صدقات در سطح شهر و نگهداری آنها ادامه داد: با هماهنگی شهرداری اصفهان صندوق صدقات در خیابان‌های جدید نصب و صندوق‌های فرسوده جمع‌آوری می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای سازمان‌دهی و بازسازی، چنانچه صندوقی در جای مناسبی نصب نشده باشد با هماهنگی شهرداری جابه‌جا و هر 6 ماه یک بار نیز صندوق‌های صدقات نصب شده، شسته می‌شود.