صفحه اصلی » سیاسی » در جامعه اسلامی رییس‌جمهور نباید در فکر اطرافیان خود برای ریاست باشد

در جامعه اسلامی رییس‌جمهور نباید در فکر اطرافیان خود برای ریاست باشد

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برای تحقق جامعه اسلامی، رییس‌جمهور باید دوره چهارساله خود را یک اردوی جهادی بداند نه اینکه منصبی برای قدرت پنداشته و در مسیر قدرت‌طلبی در فکر انتخاب دوستان و اطرافیان خود برای ریاست باشد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع یکصد و پنجاه نفر از جهادگران نخبه کشور که به مدت سه روز در سومین هم اندیشی اندیشه ورزان جهادی در بخش «چلو» شهرستان اندیکای استان خوزستان گردهم آمده اند، گفت: در دین مبین اسلام خدمت کردن به مردم بالاترین عبادتهاست.

نقدی با اشاره به سیره امام علی علیه السلام که بدون بهره مندی مادی برای خود برای بهره مندی مردم کار کرده تصریح کرد: همانطور که امام خامنه ای فرمودند «بسیجی آبادگر است اما خود اهل دنیا نبوده و برای دیگران کار می کند».

وی با اشاره به تشکیل جامعه اسلامی بیان کرد: در جامعه اسلامی باید هر فرد تمام عمر خود را مانند یک اردوی جهادی بداند و انسان کامل انسانی است که کل زندگی اش اردوی جهادی باشد.

وی دعوا برای رسیدن به قدرت را در آموزه های دینی مذموم دانست و خاطرنشان کرد: بایستی فرهنگ جهادی در تمامی ابعاد جامعه از جمله انتخابات حاکم شود و تنها راه نجات جامعه، ترویج این فرهنگ است و دولت بایستی فرهنگ جهادی را در خود اجرا کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: برای تحقق جامعه اسلامی رییس جمهور نیز باید دوره چهارساله خود را یک اردوی جهادی بداند نه اینکه منصبی برای قدرت پنداشته و در مسیر قدرت طلبی در فکر انتخاب دوستان و اطرافیان خود برای ریاست باشد.

وی لازمه تحقق فرهنگ جهادی را توجه به خود دانست و افزود: بایستی این فرهنگ و خصوصیات آن را در خود نهادینه کنیم که این امر اقتضائاتی دارد و باید در هر دوره نیازسنجی به عمل آید.

وی در بخش دیگری از این سخنرانی ادامه داد: زحمات نظام در محرومیت زدایی و پیشرفت های حاصله در سال های پس از انقلاب بی سابقه بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به فقر دو سوم از مردم ایران در ابتدای انقلاب و عدم هرگونه امکانات در روستاها در ابتدای انقلاب اشاره کرد و گفت: باید قدردان نعمت جمهوری اسلامی باشیم چراکه محرومیت های قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست.

نقدی ضمن اشاره به ارائه خدمات محض مانند ساخت راه، خانه بهداشت و… به روستاها تصریح کرد: اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و بایستی با اقتضائات این جنگ حرکت کنیم که بهترین راهکار نیز اقتصاد مقاومتی و توجه به مولفه های آن است.

وی خطاب به نخبگان جهادی بیان کرد: مهمترین اقدام اردوهای جهادی ارائه خدمات مولد به روستاها می باشد که هم محرومیت زدایی گردیده و هم اشتغال ایجاد می شود.

نقدی برنامه ریزی سال 92 بسیج را توجه به خدمات مولد در روستاها دانست و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال پانصد هزار حلقه چاه پروانه دار وجود دارد که اگر زیر نیمی از این چاه ها استخر پرورش ماهی زده شود به اندازه کل شیلات کشور، ماهی تولید خواهد شد.

وی کار علمی را ضروری دانست و اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای مهم و در عین حال ساده، تبدیل نهرهای خاکی به نهرهای سیمانی است تا با جلوگیری از هدر رفت آب، تولید را به میزان چشم گیری افزایش دهد.

نقدی در همین خصوص به گزارش خود به مقام معظم ولایت اشاره کرد و افزود: به حضرت آقا عرض کردم در صورت سیمانی کردن نهرها یک و نیم برابر تولید افزایش خواهد یافت که ایشان فرمودند بیشتر از این میزان هم شاهد افزایش خواهیم بود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین نقش روستائیان در تکثیر مرغ خانگی و جوجه را یادآور شده و ادامه داد: 30 درصد مصرف مرغ در جامعه را می توان در خانه ها تولید کرد که اقدام اخیر بسیج سازندگی در تولید مرغ و جوجه در روستاهای سراسر کشور با استقبال بسیار زیادی مواجه گردیده است.

وی یکی دیگر از عرصه های مهم را انتقال تجربه های موفق در جامعه دانسته و گفت: باغداری که توانسته در هر هکتار 165 تن سیب برداشت کند در حالیکه این رقم 15 تن در هکتار است و یا کشاورزی که به جای سه و نیم تن در هر هکتار، 11 و نیم تن گندم برداشت کرده است بایستی تجربه های موفق خود را به دیگران انتقال دهند که در این صورت شاهد افزایش تولید خواهیم بود.

وی گروه های جهادی را در روستاهای کشور موثر دانسته و تصریح کرد: باید گروه های جهادی خود را برای انجام کارهای بزرگ، فراگیر و منسجم آماده کنند و بلوغ کار جهادی نیز رسیدن به نقطه ای است که همه با هم یک مسئله و مشکل ملی را مرتفع کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به صحنه آوردن همه مردم را برای شرکت در اردوهای جهادی لازم دانسته و بیان کرد: از جمله خدمات گروه های جهادی، احیای فرهنگ کار و تلاش در روستاها می باشد و متاسفانه امروز کم همتی از جمله آفات روستائیان کشور است.

نقدی در بخش پایانی صحبت هایشان خاطرنشان کرد: باید فرهنگ جهادی را آنگونه ترویج کنیم که هر انسان مومن احساس تکلیف کرده و سالی یکبار در اردوهای جهادی شرکت کند که این امر باعث حرکتی جهشی در سازندگی کشور خواهد شد.

این جلسه صمیمانه که به مدت دو ساعت همراه با پرسش و پاسخ صورت گرفت، همزمان با نماز جماعت صبح در مدرسه شبانه روزی بخش چلو برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × پنج =