aghaei
۱۶:۱۵ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۱

جانشین فرمانده ناحیه سمیرم:

سپاه، میراث راهبردی امام راحل (ره) است/ پاسداری با عاشورا پیوند دارد

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم گفت: پاسداران با اقتدا به سالار شهیدان با عاشورا پیوندی ناگسستنی دارند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سمنا، عبدالرسول آقایی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته سمیرم اظهار کرد: سپاه، ثمره انقلاب اسلامی و میراث راهبردی امام راحل (ره) برای خلق پیروزی‌های سرنوشت ‌ساز ملت ایران در برابر ضد انقلاب و جبهه معاندین نظام اسلامی است.

وی تصریح کرد: فلسفه نامگذاری میلاد سرور و سالار شهیدان حسین‌ بن علی (ع) به عنوان روز پاسدار که با انتخاب مبارک حضرت امام‌ خمینی (ره) صورت پذیرفت بیانگر پیوند پاسداران انقلاب اسلامی با عاشورا و عمل جهادی و انقلابی این نهاد مردمی در دفاع از دستاوردها و ارزش‌های عظیم انقلاب اسلامی است.

آقایی گفت: تاریخ انقلاب اسلامی مملو از صحنه‌ها و خاطراتی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور عاشورایی و حماسه‌سازی‌های خود تهدیدات و فتنه‌های طراحی شده در اردوگاه نظام سلطه و استکبار علیه ایران اسلامی را با شکست‌های خفت‌ بار و عبرت آموز مواجه ساخته است.

وی بیان کرد: نقش ‌آفرینی فاخر و تعیین کننده سپاه در حراست از انقلاب و میهن اسلامی طی ۳۷ سال گذشته از جمله در مقطع هشت سال دفاع مقدس و نیز خنثی سازی فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ و همچنین گام‌های ویژه در صیانت از گفتمان انقلاب اسلامی از جمله دستاوردهای این نهاد مردمی می باشد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم تصریح کرد: سپاه در زمینه های مختلف با فعالیت خود توانسته نقشه های دشمن را شکست داده که در این زمینه می توان به تقویت گفتمان وحدت شیعی و سنی و ایجاد یکدلی بین قومیت ها و قبیله های مختلف در ایران اشاره کرد.

وی با اشاره به وحدت و یکدلی بین سپاه و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی گفت: تردیدی نیست در شرایطی که نظام و ملت ایران با رصد و پیگیری مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵ در حال عبور از یک سرفصل نوین تاریخی است، قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی پیش‌رونده و رو به توسعه کشور پشتوانه محکمی در کنار اراده ملت است که ضمن تأمین منافع ملی، دستیابی به افق‌های دور‌دست استقلال و پیشرفت همه جانبه ایران و ایرانی را محقق خواهد ساخت.

آقایی با اشاره به سالروز فتح خرمهشهر افزود: سوم خرداد، یادآور رزمندگانی است که با اتکا و ایمان به خداوند و شهادت و شجاعت خود توانستند قدرت پوشالی رژیم بعث و همه حامیانش را در هم بکوبند و از انقلاب و استقلال با شایستگی تمام دفاع کنند.

وی تصریح کرد: در بین روزهای خاص دفاع مقدس، سوم خرداد، سالروز آزادی خرمشهر، مناسبت ترین ایامی است که می‌شود مظهر و تجلی گاه اوج ایثار و مقاومت و شجاعت و پیروزی باشد، چرا که هسته‌های اولیه مقاومت مردمی و ایستادگی در برابر تجاوز در روزهای اول جنگ و در مقاومت ۳۳ روزه مردم شروع شد.