81552599-6355546
۱۶:۰۸ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۱

امام جمعه موقت گلپایگان:

دشمنان از شنیدن نام پاسدار به خود می لرزند

حجت الاسلام خراسانی با تاکید بر اینکه پاسداران راه سید و مولای خود، حضرت اباعبدالله (ع) را در پیش گرفتند گفت: حماسه سازی آنها در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان از فداکاری در راه اعتلای نظام است و دشمن نیز از شنیدن نام پاسدار به خود می لرزند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا امام جمعه موقت گلپایگان اظهار کرد: دشمنان از شنیدن نام پاسدار به خود می لرزند و این ها کسانی هستند که حقا راه سید و مولای خود، حضرت اباعبدالله (ع) را در پیش گرفتند و حماسه سازی آنها در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان از فداکاری آنها در راه اعتلای این نظام است.

حجت الاسلام محمد خراسانی در نماز جمعه این هفته که در مصلی گلپایگان برگزار شد با تبریک میلاد حضرت ابوالفضل العباس به همه جانبازان و مردم بیان کرد: حضرت عباس (ع) دارای سه صفت و ویژگی مهم و اساسی بود که شخصیت ایشان را برای همیشه شاخص کرد.

وی در بیان صفات حضرت عباس (ع) بصیرت نافذ در راه شناخت درست دین، پایداری و استقامت در راه ایمان و  فداکاری ایشان در راه امام زمان خود را نام برد تصریح کرد: این ویژگی ها باعث شد شخصیت ایشان برای تاریخ الگو شود و زنده بماند.

امام جمعه موقت گلپایگان در ادامه اظهار کرد: در دوران امامت حضرت سید الساجدین امام زین العابدین اگر چه به دلیل وضعیت خفقان آور و خاص آن دوران شرایط برای فعالیت سیاسی بسته بود ولی ایشان با گریه های مستمر و بیان حقایق و معارف دین در قالب دعا علوم و معارف را آموزش می دادند.

وی افزود: صحیفه سجادیه، این انجیل اهل بیت و زبور آل محمد یکی از بزرگترین گنجینه های شیعه بعد از قران و نهج البلاغه است که متاسفانه در شیعه ناشناخته مانده است.

حجت الاسلام خراسانی در پایان با اظهار اینکه امام سجاد با گریه های مستمر خود برای امام حسین (ع) واقعه عاشورا را زنده نگه داشتند، تصریح کرد: این که گفته می شود دین ما دین عزاست و نباید عزاداری کنیم سخن اشتباهی هست، چرا که اگر بخواهیم دین و مکتب را زنده نگه داریم باید بر مصیبت امام حسین (ع) در واقعه عاشورا گریه کنیم که این یکی از راه های احیای دین ماست.