ازدواج
۰۹:۳۱ - شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۲

در جوار امامزاده سید محمد صورت گرفت؛

جشنواره ملی ازدواج با حضور ۱۰۰زوج ناشنوا در شهرستان خمینی شهر

جشن ازدواج دویست نفر از جوانان ناشنوا سراسر کشور همزمان با حلول ماه شعبان و میلاد امام حسین(ع) در دومین همایش ملی طرح پیوند آسمانی، در آستان امامزاده سید محمد شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قلمکده ، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر گفت: 100زوج ناشنوا از سراسر کشور از جمله استان های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، قم، اصفهان، یزد، لرستان، البرز و کردستان آغاز زندگی خود را جشن گرفتند.

حجت الاسلام قربانی افزود: این زوج های جوان به مدت 2 روز آموزش های لازم را فرا می گیرند .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز گفت: با همت مسئولین کانون ناشنوایان استان، سال گذشته جشن ازدواج 50 زوج ناشنوا در اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام محمد صادقی گفت: طبق توصیه مقام معظم رهبری یکی از اهداف ما برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی، اجرای طرح پیوند آسمانی با هدف اجرای نیت واقفین و تقویت فرهنگ ازدواج آسان است.

وی اضافه کرد: به دلیل محدویت های مالی، اداره کل اوقاف استان اصفهان در یکسال گذشته در کمک به زدوجین هزینه کمی صرف کرده زیرا در گذشته واقفین استان به ترویج ازدواج اسلامی و آسان کمتر توجه داشته اند.

وی به خیران توصیه کرد که برای ایجاد یک حرکت ماندگار برای ازدواج جوانان و حمایت از سالمندان، وقف و از این طریق رضایت الهی را جلب کنند.

وی با اشاره به تلاش دو ماهه برگزار کنندگان این جشنواره ملی، گفت: همه یکصد زوج جوان ناشنوا کلیه مراحل پزشکی و مشاوره ای قبل از ازوداج را بدون هیچ مشکلی طی نموده اند.

روستا، رییس کانون ناشنوایان استان اصفهان نیز با اشاره به جمعیت 27هزار نفری ناشنوایان در استان گفت:با حمایت های کانون ناشنوایان استان اصفهان تاکنون بیش از 50درصد زوج های ناشنوا ازدواج کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان  اصفهان در این آئین با بیان اهمیت برگزاری اینگونه مراسم ها برای ترویج ازدواج آسان در کشور خواستار پوشش مناسب رسانه ای این امور برای تشویق دیگر استان ها و مسئولین کشور شد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد گفت: امیدوارم همه مسئولین برای حل مشکلات ناشنوایان گوش شنوا داشته باشند و درحد توان برای مشکلات آنها تلاش کنند.

وی با اشاره به سفارش دین اسلام پیرامون ازدواج و اینکه در این مرحله زن و مرد مکمل یکدیگر می شوند، گفت: زوج های جوان باید وسیله آرامش و اطمینان یکدیگر باشند و محبت را محور زندگی قرار دهند زیرا هیچ چیزی غیر از محبت نمی تواند باعث گرمی و استحکام زندگی مشترک شود و احترام متقابل زوجین به یکدیگر و همکاری و همدلی بین آنان موجب سعادت و خوشبختی می شود.

امام جمعه شهر اصفهان با بیان اینکه خیلی اقوام روستایی و عشایری کشور با کمترین امکانات زندگی می کنند ولی در عوض آرامش در زندگی آنها حکم فرماست، افزود: احساس مسئولیت داشتن در زندگی مشترک امری مهم و در عین حال مشکل است که باید مورد توجه زوجین باشد.

استاندار اصفهان نیز با بیان اینکه اولین بار است در یک مراسم پیوند ازدواج سخن می گوید، از برگزار کنندگان این مراسم به عنوان یک حرکت زیبا و الگو تقدیر و تشکر کرد.

وی با تاکید بر اینکه این مراسم حرکت جدیدی در نوع خود است ابراز امیدواری کرد که این حرکت ملی با الگو برداری از استان اصفهان در سراسر کشور برای حمایت از ازدواج زوج های ناشنوا انجام شود.

رسول زرگرپور با خیر مقدم گویی به زوج های ناشنوا از استان های دیگر گفت: استان اصفهان آمادگی کامل دارد برای سال آینده نیز میزبان برگزاری هر چه باشکوهتر این جشن ملی باشد.

در پایان جشن به صورت نمادین خطبه عقد یکی از زوج های ناشنوا توسط آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان قرائت شد و همچنین کارت هدیه یک میلیون ریالی هدیه استاندار  اصفهان و کارت هدیه پانصد هزار ریالی هدیه شهردار و اعضای شورای شهر خمینی شهر و هدایایی از طرف اوقاف و امورخیریه و بهزیستی استان وشهرستان به زوج های ناشنوا حاضر در جشن اهدا گردید.

همچنین در حاشیه این مراسم نماینده ولی فقیه در استان، استاندار استان اصفهان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان و دیگر مسئولین با حضور در صحن امامزاده سید محمد بن زید بن علی بن الحسین (ع) خمینی شهر از نمایشگاه عکس و پوسترهای این آستان مقدس که ازجمله آثار رسول مختاری از عکاسان جوان این شهرستان بود رونمایی شد.

گزارش تصویری مراسم