صفحه اصلی » سیاسی » تدابیر و استراتژی بی نظیر رهبری باعث عقب نشینی غربی ها در مذاکرات اخیر شد

تدابیر و استراتژی بی نظیر رهبری باعث عقب نشینی غربی ها در مذاکرات اخیر شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تدابیر مقام معظم رهبری یعنی مقاومت هوشمندانه همراه با منطق و گفتمان مذاکراتی یک استراتژی بی‌نظیر بود که باعث عقب نشینی غربی ها در مذاکرات اخیر شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

صاحب نیوز به نقل از فارس: احمد شوهانی نماینده مردم ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن مثبت خواندن مذاکرات اخیر تیم ایرانی با گروه 1+5 در قزاقستان اظهار داشت: امروز شاهد این بودیم که در مذاکرات اخیر، 1+5 از مواضع پیشین خود کمی عقب‌نشینی کرد و این به دلیل پذیرش واقعیت‌های جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: البته ما از 1+5 انتظار قدم‌های بلند‌تر و بیشتری داشتیم چرا که انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق همه کشورهاست و معاهدات بین‌المللی این را به طور شفاف ذکر کرده و اینکه بگوییم غنی‌سازی 20 درصد نداشته باشیم خلاف تعهدات بین‌المللی کشورهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه غربی‌ها برای جلوگیری از پیشرفت هسته‌ای ما برنامه‌ای چندلایه‌ای تدوین کرده بودند گفت: یکی از این لایه‌ها تهدید بود که خود این تهدید نیز دارای لوایح متعددی مانند فشار نظامی و فشار اقتصادی بود.

شوهانی با بیان اینکه تدابیر رهبری یعنی مقاومت هوشمندانه همراه با منطق و گفتمان مذاکراتی یک استراتژی بی‌نظیر بود تصریح کرد: در حال حاضر اگر غیر از این تدابیر به کار گرفته می شد آنها ما را به بدترین اقدامات متهم می‌کردند.

وی افزود: اگر مذاکرات ادامه یابد قطعا می‌توانیم حق خود را به درستی از این کشورها بگیریم، البته معتقدم گروه 1+5 همچنان بر ادعاهای غیرقانونی خود مصرّ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 4 =