صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » 100 کودک و نوجوان معلول در مراکز فراگیر کانون عضو هستند

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان:

100 کودک و نوجوان معلول در مراکز فراگیر کانون عضو هستند

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان با بیان اینکه مراکز فراگیر برای کودکان کم بینا و نابینا در استان اصفهان راه اندازی شده است، اظهار کرد: 100 کودک و نوجوان معلول در مراکز فراگیر عضو هستند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان بیدار، سید حامد عسگری فر در نشست خبری صبح چهارم خرداد ماه در باغ غدیر با بیان این مطلب افزود: در مراکر فراگیر کتاب های بریل و مربیان آموزش دیده برای این افراد خاص وجود دارد.

وی ادامه داد: در این مراکز فعالیت های ادبی پیرامون شعر ، داستان و قصه گویی به کودکان و نوجوانان کم بینا و نابینا آموزش داده می شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان تصریح کرد: فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان در دو بخش ابتدای تابستان و روز جهانی کودک به اوج خود می رسد.

عسگری فر با بیان اینکه امسال پنجاهمین سال فعالیت کانون است، خاطر نشان کرد: در صدد هستیم که هر سال برنامه های جدیدی را برای کانون اجرا کنیم زیرا این کانون تنها نهادی است که به طور کامل برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 فعالیت های کانون رشد 15 درصدی داشته است، تصریح کرد: یک میلیون و 262 هزار و 600 نفر بار در برنامه های این کانون مشارکت داشته اند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان با بیان اینکه رویکرد ما بیشتر به سمت فعالیت های علمی بوده است، اذعان کرد: فعالیت های علمی کانون 12 درصد و فعالیت های اسلامی 11 درصد رشد داشته است.

عسگری فر به افتتاح مرکز تخصصی نجوم اشاره کرد و گفت: این مرکز به مباحث رباتیک و زیست شناسی برای کودکان و نوجوانان تجهیز شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 91 موضوع پویا نمایی در کانون آغاز شده است، تصریح کرد: بیش از 6 مرکز پویا نمایی در کانون ها وجود دارد و 7 ترم پویا نمایی با تکنیک های مختلف برگزار شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان اضافه کرد: در سال های اخیر برای مباحث تئاتر و نمایش های عروسکی مربیانی تربیت شده اند و این موضوع ترویج یافته است.

عسگری فر گفت: 105 هزار نفر عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان هستند که به صورت مقطعی به فعالیت های علمی و غیر علمی می پردازند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − 7 =