صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » فرهنگ سازی و آموزش های ترافیکی به شهروندان نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارد

فرهنگ سازی و آموزش های ترافیکی به شهروندان نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارد

جلسه شوراي هماهنگي ترافيك شهرستان لنجان با محوریت شهر فولادشهر و با حضور اعضاء شوراي ترافيك شهرستان و مشاورين طرح های ترافیکی در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از  لنجانا،فرماندار شهرستان لنجان در این نشست با اشاره به اهميت موضوع ترافيك گفت:جایگاه و رتبه کسب شده شهرستان در سطح استان بیانگر همدلی خوبی است که در این مسیر وجود دارد و نشان دهنده بررسی مسایل به صورت تخصصی و کارشناسی شده می باشد.

سجاد افزود: از وظایف شهرداری ها ایجاد و فراهم نمودن زمینه آرامش و نشاط اجتماعی است که این امر در قالب فعالیت های متعددی رخ می دهد که مهمترین آنها امنیت ترافیک و حمل و نقل است که باید به طور دقیق و با دید فنی بررسی شود.

شهردار فولادشهر در این نشست با توجه به مشکلات ترافیکی شهر گفت:در فولادشهر به دليل ساختار ي كه از قبل در شهر حاكم بوده در ميادين و چهار راهها با مشكل تردد مواجه بوده كه منجر به بروز تصادفات و عدم روان بودن مسير حركت خودروها در شهر شده است.

حسین امیری از اهمیت مقوله ترافیک گفت و بیان کرد:شهرداری از سال گذشته بحث آموزش های شهروندی را آغاز نموده و با راه اندازی مراکز فرهنگی که یکی از وظایف آنها آموزش های شهروندی میباشد،توسعه آموزش های ترافیکی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به ایمنی اتوبان ذوب آهن که در کنار شهر قرار دارد،افزود: ایمنی پارک خلیج فارس که محل تفریح و فراغت شهروندان است،جزو اولویت های کاری شهرداری قرار گرفته که با نصب نیوجرسی در این مسیر به کاهش تصادفات کمک شایانی خواهد نمود.

در این نشست رییس پلیس شهرستان لنجان با توجه به اثرات مثبت اجرای طرح جامع فرهنگ سازی ترافیک در سطح شهرستان اظهارکرد: از اولویت های کاری ما در سال جاری پرداختن به موضوع موتور سیکلت سوار ها می باشد که در این زمینه همکاری شهرداری ها در خصوص فرهنگ سازی را می طلبد.

رییس پلیس شهرستان در پایان به رتبه کسب شده شهرستان اشاره کرد و افزود:لنجان با درنظر گرفتن همه اصول و بررسی فنی و تخصصی مسایل و مشکلات ترافیکی شهرستان توانست حایز رتبه اول در این زمینه در سطح استان شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد