صفحه اصلی » اقتصادی » توزیع گوشت مرغ در کشور افزایش یافت

توزیع گوشت مرغ در کشور افزایش یافت

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ‌شبکه و حجم توزیع گوشت مرغ در کشور با توجه به بالا رفتن تقاضا برای تهیه و تامین گوشت مرغ از سوی مردم همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا: از وزارت صنعت،معدن و تجارت، ˈعلی‌اکبر پورکاوهˈ با اشاره به اینکه هر چه به شب عید نزدیکتر می شویم ، توزیع بیشتر گوشت مرغ به منظور پاسخگویی به نیاز مردم صورت خواهد گرفت ،افزود: با توجه به تقاضایی که در حال حاضر نسبت به تامین مرغ در کشور وجود دارد، پیش بینی کردیم تا توزیع گوشت مرغ منجمد به صورت نامحدود در همه استان ها انجام شود.

وی با بیان اینکه امسال ذخیره کافی و بسیار مناسبی برای این ماده غذایی وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون تمامی استان ها از ذخیره خوبی برای توزیع و عرضه گوشت مرغ برخوردارند و به اندازه‌ای که تقاضا وجود داشته باشد، عرضه صورت می گیرد.

پورکاوه در ادامه سقف قیمت مصرف کننده برای گوشت مرغ را 4800 تومان ذکر و ابراز امیدواری کرد قیمتها روند کاهشی به همراه داشته باشد.

وی ضمن ابراز آمادگی همکاری برای تامین و توزیع گوشت مرغ به فروشگاه های تعاونی کارمندان، کارگران و نیروهای مسلح افزود: تمامی ارگان هایی که نیازمند تامین گوشت مرغ هستند، می‌توانند با مراجعه به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها نسبت به تامین مرغ مورد نیاز خود اقدام کنند.

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین اظهار کرد: مراکز عمده عرضه مواد غذایی نیز می توانند به صورت متمرکز در تهران از سهمیه مرغ توزیعی بهره مند شوند.

به گفته ی وی، علاوه بر نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا بهاره، تعاونی های مصرف،‌ فروشگاه های زنجیره ای،‌ میادین میوه و تره بار شهرداری ها،‌ فروشگاه های بزرگ و صنوف منتخب و همچنین فروشگاه هایی که به صورت شبکه ای عمل می‌کنند ، می توانند با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها نسبت به عرضه و توزیع مرغ اقدام خواهند کرد.

پورکاوه،همچنین با اشاره به عرضه برنج تایلندی با قیمت1450 تومان و برنج هندی با قیمت سه هزار و 850 تومان افزود: برای توزیع برنج در کشور تمهیدات خوبی اندیشیده شده است.

مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از تفاهمات انجام شده با واردکنندگان و مباشرین برنج به منظور تنوع بخشی به این محصول خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 4 =