صفحه اصلی » اجتماعی » فروش سه تابلو از سهراب سپهری در گالری گلستان

فروش سه تابلو از سهراب سپهری در گالری گلستان

همزمان با افتتاح نمایشگاه و حراج آثار مجموعه ˈلیلی گلستانˈ مدیر گالری گلستان، 17 تابلو از جمله سه اثر از سهراب سپهری هنرمند و نقاش سرشناس معاصر به فروش رسید.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، نمایشگاهی از آثار مجموعه شخصی و نفیس لیلی گلستان شب گذشته(جمعه) با نمایش آثار سی هنرمند افتتاح شد.

در این نمایشگاه که مجموعه شخصی لیلی گلستان است، آثاری از هنرمندان بنام ایران از جمله شهریار احمدی، محمد ابراهیم جعفری، محمد احصایی، شیده تامی، بهرام دبیری، کامبیز درمبخش، مریم سالور، سهراب سپهری، ابوالقاسم سعیدی، رضا صادق‌زاده، بیژن صفاری، یعقوب عمامه پیچ، علی گلستانه، فریده لاشایی، بهمن محصص و هوشنگ پزشک نیا دیده می شود.

این نمایشگاه که تا بیستم اسفند ماه ادامه خواهد داشت، در مراسم افتتاحیه با استقبال خوبی از سوی خریداران آثار هنری روبرو شد و در نهایت از میان 30 اثری که روی دیوار گالری گلستان جای گرفت، 17 تابلو به فروش رسید که در میان آنها سه تابلوی نقاشی از آثار سهراب سپهری شاعر و نقاش سرشناس معاصر نیز دیده می شود.

علاوه بر این در این مراسم، آثاری از بزرگان نظیر سید محمد احصایی، ابوالقاسم سعیدی، علیرضا اسپهبد، بهمن محصص و دو تابلوی کوچک زیبا از فریده لاشایی به فروش رسید.

لیلی گلستان با هدف بازیابی سرمایه و خرید مجدد از بازار هنر ایران به خصوص آثار نسل جوان، دست به فروش بخشی از مجموعه شخصی خود زده و این کار را بر اساس مولفه های مجموعه داران حرفه ای یک ضرورت می داند.

این نمایشگاه از منظر دیگری نیز حائز اهمیت است و آن اینکه عرضه این آثار در قالب یک نمایشگاه، نمونه هایی شاخص از آثار بزرگان و جوانان هنرمند را ارایه می کند.

در واقع این نمایشگاه به نوعی تحولات هنری ایران در 50 سال اخیر را ورق می زند.

علاقه مندان به خرید آثار باقی مانده و نیز تماشای بخشی از مجموعه لیلی گلستان می توانند تا 20 اسفند ماه همه روزه از ساعت 16 تا 20 از آن دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 + هفده =