صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » نامه 4 استاندار به وزیر نیرو در مورد تاخیر پروژه سد بهشت آباد/ ماندن هیچ کس برای ما اصل نیست، مهم ایفای وظایف است

استاندار اصفهان در جمع خبرنگاران:

نامه 4 استاندار به وزیر نیرو در مورد تاخیر پروژه سد بهشت آباد/ ماندن هیچ کس برای ما اصل نیست، مهم ایفای وظایف است

زرگرپور از نامه ی مشترک استانداران 4 استان اصفهان، کرمان، یزد و چهارمحال و بختیاری به وزیر نیرو خبر داد و گفت: در این نامه خطاب به وزیر نیرو در خصوص تاخیر 1 ساله ی ساخت سد بهشت آباد گلایه و تصریح شده است دیگر قائل به این تاخیر نخواهیم بود.

تاریخ انتشار: ۲۳:۱۷ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۵

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز استاندار اصفهان ظهر امروز در حاشیه ی دیدار با هیئت 70 نفره ی دانشگاهیان و فرهیختگان فرانسوی به سوالات خبرنگاران استان پاسخ داد.

با توجه به وضعیت زاینده رود برای ادامه یافتن جریان آب ماهانه تصمیم گیری می شود

رسول زرگرپور در پاسخ به سوالی در مورد اعلام بسته شدن رودخانه در تاریخ 10 خرداد ماه گفت: طی 2 ماه گذشته در مکاتباتی با وزیر نیرو درخواست تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز با موضوع ادامه ی جریان یافتن آب در این رودخانه مطرح شد.

وی افزود: پیش تر در جلسه کمیته 5 نفره آب مقرر شده بود آب کشاورزی رودخانه از 5 خرداد ماه قطع شود اما به خواست کشاورزان این زمان تا 10 خرداد ماه تمدید شد.

وی با تصریح بر اینکه در مورد جاری ماندن آب در رودخانه 2 خط قرمز تامین آب شرب تا پایان سال و دیگری پایداری سد را داریم تصریح کرد: در شورای هماهنگی مصوب شد آب باریکه ای به میزان حدود 20 مترمکعب از 90 متر مکعب فعلی ادامه داشته باشد اما هر ماه یک بار مدیر حوضه آوردهای رودخانه را کنترل کند و با در نظر گرفتن خطوط قرمز تصمیم گرفته شود.

مدیر ارشد استان با تاکید بر اینکه همین میزان جاری بودن نیز برای کل دوره امسال قطعی نیست افزود: رفتار رودخانه در مورد تبخیر و میزان نفوذپذیری آب ثابت نیست طوری که در ماه های گرم سال مقدار آب جذب شده زمین رودخانه بیشتر و در ماه های سر کمتر است.

هیچ کس نمی تواند در مورد وضعیت کشت پاییزه اظهار نظر قطعی کند

زرگرپور در پاسخ به سوال دیگری در مورد پیش بینی وضعیت کشت پاییزه اظهار کرد: متاسفانه از دیروز میزان آورد رودخانه ار خروجی آن کمتر شده است لذا در حالت برداشت از ذخیره سد قرار گرفته ایم.

وی افزود: تمام تلاش ما ادامه ی روند بهبود وضعیت است اما به هیچ وجه هیچ کس نمی تواند در این مورد به طور قطع اظهار نظر کند اما با توجه به اینکه در ماه های گرم سال میزان ریزش برف نسبت به ماه های قبل رو به کاهش است مجبوریم با توجه به میزان حجم موجودی سد، میزان آورد رودخانه، نفوذپذیری خاک رودخانه و همچنین تبخیر در زمان خودش تصمیم گیری کنیم.

خبر دست اول استاندار/ نامه ی 4 استاندار به وزیر نیرو در مورد تاخیر یک ساله ی ساخت سد بهشت آباد/ دیگر قائل به تاخیر نیستیم

مدیر ارشد استان اصفهان در ادامه از نامه ی مشترک استانداران 4 استان اصفهان، کرمان، یزد و چهارمحال و بختیاری به وزیر نیرو خبر داد و گفت: در این نامه خطاب به وزیر نیرو در خصوص تاخیر 1 ساله ی ساخت سد بهشت آباد گلایه و تصریح شده است دیگر قائل به این تاخیر نخواهیم بود.

تغییرات مدیریتی استان خلق الساعه و بر اساس فشارها نبوده است/ ماندن هیچ کسی برای ما اصل نیست، مهم ایفای وظایف است

رسول زرگرپور در خصوص سوال دیگری در مورد تغییرات اخیر در مدیران استانی گفت: این تغییرات نه خلق الساعه بودند نه به خاطر فشارهای داخل و خارج استان بلکه شخصا ار اسفندماه گذشته با ارزیابی معاونان، فرمانداران و مدیران کل برای هماهنگی و انسجام بیشتر استان و مخصوصا در مورد انتخابات پیش رو پیش بینی هایی انجام شد.

وی اضافه کرد: پشت پرده ای در قضایا وجود ندارد؛ ماندن هیچ فردی برای ما اصل نیست بلکه ایفای وظایف برای ما اهمیت دارد و این قضیه در مورد همه ی مدیران صادق است و هر زمان احساس کنیم نیاز به تغییر است شجاعانه عمل خواهیم کرد با این توضیح که در سال جاری با توجه به مسئله ی انتخابات طوری عمل می کنیم که جو پایدار بماند.

زرگرپور ادامه داد: به جز تعیین فرماندار جدید برای شهرضا فعلا هیچ تصمیم خاصی برای تغییر فرمانداران نداریم.

استاندار سوال یکی از خبرنگاران را تصحیح کرد/ صرف شکسته شدن تابوی سوال از شهردار باعث خوشحالی است

مدیر ارشد استان در پاسخ به سوالی در مورد سوال و جواب شنبه این هفته از شهردار اصفهان در صحن علنی شورای شهر گفت: سوال حق قانونی اعضای شورا است و من از اینکه تابوی سوال از شهردار در اصفهان پس از سال های طولانی شکسته شد خوشحال هستم.

وی در مورد صحبت شهردار در مورد اینکه استاندار پاسخگوی قسمتی از مباحث مربوط به مترو هستند اظهار کرد: اعضای شورای شهر معتقد هستند که چون شرکت مترو زیر مجموعه ی شهرداری است لذا شهردار باید پاسخ گوی مسائل باشد اما شهردار معتقد هستند که چون این شرکت مقداری استقلال دارد در تصمیمات سهیم هستند.

زرگرپور در پاسخ به پرسش خبرنگاری که در سوال خود از صحبت شهردار مبنی بر اینکه استاندار نیز باید پاسخ گوی تصمیمات گرفته شده باشد پرسید، گفت: بحث بر سر پاسخ گویی یا عدم پاسخ گویی استاندار نبوده است بلکه بحث بر این بود که رئیس شورای مترو استاندار است و معاون عمرانی استانداری نیز رئیس هیئت مدیره است و اگر تصمیماتی هم گرفته شده است همه در این تصمیم ها دخیل هستند چه استاندار فعلی بر سر کار بوده است چه مسوولان گذشته.

استاندار اصفهان موضوع را یک اختلاف نظر فنی خواند که هر کدام از دو طرف از جهتی درست می گویند.

مردم فقط در موسسات دارای مجوز از بانک مرکزی سرمایه گذاری کنند/ بخش زیادی از مشکلات گیتی پسند حل شده است

مدیر ارشد استان در پاسخ به آخرین سوال که در مورد تجمع صبح امروز تعدادی از طلب کاران گیتی پسند مقابل استانداری اصفهان صورت گرفته بود بیان کرد: در طول سه چهار ماه گذشته تصمیم های خوبی برای گیتی پسند گرفته شده است، اولا سهامش از خاص به عام منتقل شد، ثانیا علی رغم عدم وجود امکان دریافت تسهیلات به تسهیلات دریافت کردند و بخش قابل توجهی از طلب مردم را در قالب سهام به مردم واگذار می کنند.

وی افزود: عده ای از این افراد حاضر به دریافت سهام نبودند و طلب خود را به صورت نقد مطالبه کردند اما نکته مهم آن است که معترض بودن حدود 200 نفر در مقایسه با حجم بالای سهام داران این گروه صنعتی نشان از حل شدن بخش زیادی از مشکلات این گروه صنعتی است و بقیه مشکلات نیز باید حل شود.

زرگرپور خطاب به مردم گفت: همان طور که رئیس بانک مرکزی هم اعلام کرد افرادی که پول خود را در یک شرکت سرمایه گذاری می کنند این تصمیم خود آن هاست و تبعاتش نیز متوجه خود آن ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: گرچه تا این زمان هر کجا امکان حضور برای دولت فراهم بوده است پا در عرصه ی حل مشکلات گذاشته اما بنا بر توصیه ی بانک مرکزی مردم در هیچ موسسه ای که توسط این بانک تایید نشده باشد سرمایه گذاری نکنند.

استاندار اصفهان در پایان تصریح کرد: سودآوری امروز یک موسسه بدون مجوز دلیل پایداری آن در برابر مشکلات نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد