emamjomeh
۱۴:۵۶ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۸

امام جمعه سمیرم:

مسئولان فرهنگی مانع خرافات شوند/ امام خمینی (ره) عمرش را صرف اسلام کرد

حجت الاسلام حسین رجایی پور گفت: مسئولان فرهنگی در جشن های نیمه شعبان مانع برگزاری خرافات و اعمال وهم برانگیز شوند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم اظهار کرد: دوری نکردن از گناهان باعث گرفتاری در آتش آخرت می شود و تنها راه نجات از آن تقوا و پرهیزگاری می باشد.

وی با تبریک روز جوان افزود: حضرت علی اکبر (ع) اسوه ای مناسب برای جوانان ماست، ایشان چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ باطن شباهت زیادی به پیامبر داشت و اولین جوانی بود که در کربلا برای دین جانش را فدا کرد.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به برکات ماه شعبان گفت: شب و روز نیمه شعبان فضائل بسیاری را همراه دارد که با بیداری در این زمان و انجام نماز، روزه و دعا می توان از آن بهره مند شد.

وی خواستار جشن و شادی در نیمه شعبان شد و گفت: در این روز دعای فرج، انتظار ظهور، دعای سلامت امام زمان (عج) از بهترین اعمال می باشد.

امام جمعه سمیرم گفت: امیدواریم در این روز در تمام نقاط شهرستان جشن نیمه شعبان برگزار شود اما باید توجه داشته باشیم که از محرمات و خرافات در این ایام باید جلوگیری شود.

وی با انتقاد از حرکت تمثال شیر در سال های گذشته گفت: این کار دلقک گونه و وهم برانگیز کار خوبی نبوده و مسئولان فرهنگی و دیگر مسئولان مربوطه باید از این اتفاق جلوگیری کنند.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به رحلت بنیان گذار انقلاب گفت: امام خمینی (ره) عمرش را صرف اسلام کرد و با فدا کردن خود، اسلام ناب محمدی را در ایران متجلی ساخت و امروز وظیفه ماست که از آن که با خون پاک شهدایمان آبیاری شده حفاظت کنیم.