ذوالفقاری
۱۵:۳۵ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۸

امام جمعه ی خور:

جوان موتور محرک تحولات کشور است/ تکیه بر ظرفیت های داخلی راه حل مشکلات

حجت الاسلام ذوالفقاری تصریح کرد: هر جا در کارها به جوانان بها داده شده شاهد پیشرفت و موفقیت بوده ایم، جوان موتور محرکه تحولات کشور است که مسئولان باید آن ها را جدی بگیرند و در رفع مشکلات آن ها بکوشند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیرخور نماز عبادی سیاسی جمعه ی شهر خور به امامت حجت الاسلام والمسلمین اکبر ذوالفقاری امام جمعه ی شهر خور در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده سید داود (علیه السلام) برگزار شد.

خطیب جمعه ی خور با اشاره به حدیثی از مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: هر کس نهان خود را برای خداوند اصلاح کند، خداوند آشکار او را اصلاح خواهد کرد، هر کس به امر دین و آخرت توجه کند خداوند به دنیای او توجه می کند و هر کس بین خود و خدای خود را احسن نماید خداوند بین او و مردم را احسن خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقاری با اشاره به فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت علی اکبر (علیه السلام) و نامگذاری این رو به نام روز جوان، شجاعت، عبادت، پاکدامنی و بخشندگی را از خصوصیات جوانان عنوان کرد و افزود: هر جا در کارها به جوانان بها داده شده شاهد پیشرفت و موفقیت بوده ایم، جوان موتور محرکه تحولات کشور است که مسئولان باید جوانان را جدی بگیرند و در رفع مشکلات آن ها بکوشند.

امام جمعه ی خور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن و تاکیدات مکرر ایشان در این موضوع گفت: ایشان بارها به این نکته اشاره کرده اند که کلید حل مشکلات اقتصادی و موضوع هسته ای تکیه بر ظرفیت های کنونی و باور اقتصاد مقاومتی است اما ظاهرا این مطلب زمین مانده است و هنوز سمت و سو داده نشده است، هنوز محوره نشده و در جان مسئولین قرار نگرفته است.

وی افزود: مسائل و مشکلات کشور باید در داخل حل شود و باید به استعداد و سرمایه های خودمان تکیه کنیم و نباید چشم امید به دشمن داشته باشیم، از مذاکرات چیزی حاصل نمی شود و فقط از وحدت ملی و همدلی و همزبانی و تکیه به جوانان است که گره گشای مشکلات است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان خوروبیابانک با اشاره به جنایات عربستان در یمن گفت: آل سعود به جهت خودخواهی و خود محوری، ترس از سرایت انقلاب ها به کشور خودش و به قدرت رسیدن کشور قدرتمند یمن با مدیریت مستقل خون هزاران نفر از مسلمانان را می ریزد و رویکرد جمهوری اسلامی ایران حمایت از مستضعفین است و آل سعود باید بداند مبارزه با مردمی که سلاح جزیی از پوشش آن هاست محکوم به شکست و به زودی مفتضح خواهد شد.