IMG_0987
۱۶:۴۱ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۸

امام جمعه فریدونشهر:

اصلاح طلبان به بهانه‌های مختلف از فتنه ۸۸ و سران آن دفاع نکنند/ امضای گزاره برگ ملی هسته‌ای توسط نمازگزاران فریدونشهری

حجت الاسلام غفاری دو گروه سیاسی کشور را مورد خطاب قرار داد و گفت: اصول‌گرایان مراقب باشند دچار تندروی نشوند و اصلاح طلبان نیز به خود بیایند و به بهانه‌های مختلف از فتنه ۸۸ و سران فتنه دفاع نکنند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: هر کدام از اصلاح طلبان و یا اصولگرایان که در خط رهبری حرکت کنند و تابع رهبر باشند به حق هستند.

حجت الاسلام اباصلت غفاری در بیان اهمیت توجه به زبان گفت: اگر خواستید ببینید عاقل هستید یا نه به سخنانتان توجه کنید.

وی ضمن تبریک روز جوان، بیکاری را بزرگترین مصیبت جامعه دانست و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به این مسأله شد.

امام جمعه فریدونشهر ضمن تشکر از پیگیری‌های نماینده در رابطه با پروژه‌های بزرگ اشتغال در منطقه گفت: مسئولان قول اتمام پروژه انتقال آب به مزارع خسارت دیده از تونل چشمه لنگان را تا پایان سال داده‌اند.

حجت الاسلام غفاری علاوه بر اشتغال، ازدواج و مسکن را نیز از مشکلات مهم جوانان دانست و از بزرگترها و افراد متمکن خواست در جهت رفع این مشکلات قدم بردارند.

وی خواهان فراهم آوردن شرایط ازدواج برای جوانان با تسهیل شرایط شد و گفت: امروز تلفن‌های همراه بین نوجوانان و جوانان به یک وسیله‌ی خانمان‌سوز تبدیل شده است.

امام جمعه فریدونشهر به روز جهانی بدون دخانیات اشاره کرد و یکی از علل آلوده شدن به مواد مخدر را بیکاری دانست.

حجت الاسلام غفاری با آغاز مراسمات عروسی در شهرستان در مورد رقصیدن گفت طبق فتاوای مراجع تقلید هرگونه رقص در مجالس اعم از محلی یا غیر محلی حرام است.

وی از تدبیر تشکیل مجلس خبرگان رهبری سخن گفت و بیان کرد: با رحلت حضرت امام (ره) بسیاری از انقلابیون نگران سرنوشت انقلاب شده بودند و از طرفی هم ضد انقلاب کار انقلاب اسلامی ایران را تمام شده می‌دانست تا این که بلافاصله بعد از رحلت امام (ره)، مجلس خبرگان، حضرت آیت الله خامنه‌ای را به عنوان رهبر انتخاب کرد و تمام نگرانی‌های انقلابیون را برطرف کرد و امیدهای ضدانقلاب را از بین برد.

امام جمعه فریدونشهر به بیانات رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس اشاره کرد و دعوت مسئولان به دیانت و تقوا  و اتحاد در کشور به خصوص بین دولت و مجلس را دو موضوع اصلی این بیانات دانست.

حجت الاسلام غفاری دو گروه سیاسی کشور را مورد خطاب قرار داد و گفت: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باید مراقب رفتارشان باشند.

وی از اصول‌گرایان خواست مراقب باشند که دچار تندروی نشوند و از اصلاح طلبان خواست به خود بیایند و به بهانه‌های مختلف از فتنه 88 و سران فتنه دفاع نکنند.

وی افزود: نظام حداکثر گذشت و تخفیف را نسبت به سران فتنه اعمال کرده است.

نمازگزاران فریدونشهری بعد از نماز جمعه با امضای «گزاره برگ ملی هسته‌ای» شرایط خود برای هرگونه توافق هسته‌ای را اعلام کردند.

لغو تمام تحریم‌ها، حفظ دستاوردهای هسته‌ای در حد نیاز، استمرار تحقیقات هسته‌ای، نظارت در حد عرف بین الملل، عدم نظارت بر مراکز نظامی و امنیتی و برگشت‌پذیر بودن شش شرط ملت برای پذیرش هرگونه توافق هسته‌ای است.

لازم به ذکر است از گزاره برگ مردمی ملت ایران برای مذاکرات هسته ای که خطاب به مردم جهان و تیم مذاکره کننده است، در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته ای کشور که با حضور سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مجتمع آیه های مشهد برگزار گردید رونمایی شد.