512
۱۷:۱۶ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۸

امام جمعه گلپایگان:

جوان های ما دندان دشمن را در دهانش خورد خواهند کرد/ هدف ما از مذاکرات نمایش منطق ملت ایران است

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: جوان های ما شیر مردانی هستند که دندان دشمن را در دهانش خورد خواهند کرد و پنجه در پنجه خصم می افکنند و آنان را مغلوب خواهند کرد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا، امام جمعه گلپایگان با اشاره به بحث جوان و جوان گرایی اظهار کرد: ما باید جوان ها رابشناسیم و از این ظرفیت های بالقوه موجود در جامعه استفاده کنیم در صورتیکه اکثرا از آنها غافل هستیم و هنوز توانمندی جوانانمان را کشف نکردیم.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع گوگد برگزار شد با اشاره به موفقیت های جوانان در جنگ تحمیلی تصریح کرد: درصد زیادی از افرادی که در جنگ شرکت کردند و آن را اداره کردند جوانان بودند و هنوز نیز جوانانی چون باکری، همت، حسن باقری و … در جامعه زیاد هستند ولی متاسفانه ما نتوانستیم آنان را بشناسیم و موقعیت بروز ظرفیت هایشان را به آنها بدهیم.

وی با اشاره به لزوم محبت به جوان و ارزش و احترام گذاری به آنها اظهار کرد: اگر بعضی از جوانان از ما فراری هستند به این دلیل است که به آنها احترام لازم گذاشته نشده و محبت کافی به آنها ابراز نشده و این در حالی است که دشمنان ما با همین ابزار جوانان ما را شکار می کنند.

امام جمعه گلپایگان با بیان لزوم انگیزه دهی به جوان و تشویق وی گفت: ما باید با راهنمایی جوانان و تشویق آنها فضای لازم را برای رشد آنان فراهم کنیم.

حجت الاسلام اسماعیلی عنوان کرد: جوان های ما شیر مردانی هستند که دندان دشمن را در دهانشان خورد خواهند کرد و پنجه در پنجه خصم می افکنند و آنان را مغلوب خواهند کرد.

وی با اشاره به توانمندی و پیشرفت جوانان این مرز و بوم در عرصه های دارو سازی و پزشکی همچنین صنعت اظهار کرد: دشمن می داند اگر ابزار های فشار خود، چون تحریم را از روی کشور ما بردارد، از کشورهایی چون امریکا و ژاپن جلو خواهیم زد و بازار را در دست خود می گیریم.

امام جمعه گلپایگان با تاکید بر سخنان رهبری در جمع نمایندگان گفت: ما علاوه بر اینکه از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیم باید بگوییم به آمریکایی ها اعتماد نداریم و تیم مذاکره کننده باید هوشیار باشد که در مقابل این روباه مکار از چه کلمات و جملاتی استفاده می کند تا دشمن به توافق با شرایط فعلی امیدوار نشود.

حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: هدف ما از مذاکرات تنها این است که به دنیا نشان دهیم ملت ایران اهل منطق است و الا همه ما می دانیم که اگر ایران در مبحث هسته ای هم با امریکا کنار بیاید باز با بهانه های دیگر صهیونیسم و امریکا ما را تحریم خواهند کرد.

وی با اشاره به روز سربازان گمنام امام زمان بیان کرد: بسیاری از توطئه هایی که علیه کشور ما اتفاق می افتد و مردم نیز از آنان خبر نداردند توسط سربازان گمنام و بی ادعا ولایت خنثی می شود و امنیت در کشور حکم فرما می گردد.

شایان ذکر است مردم همیشه در صحنه در پایان نماز جمعه با امضا کردن طوماری از مسئولین خواستار رعایت اصول های مد نظر در بحث هسته ای شدند.